Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a finn állampolgárság...

Mik a finn állampolgárság feltételei? (lent)

Figyelt kérdés
Ha viszonylag egyszerű megszerezni akkor megszerezném mert később nagyon jól jön.

2018. márc. 30. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A finn nyelv ismerete a követelmények között van. De te láthatóan nem ismered a nyelvet.
2018. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Linkeld be az oldalt ahol az ez le van írva.
2018. márc. 30. 13:13
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Finnország


 


A jelenleg hatályos finn állampolgársági törvényt a Finn Világszövetség 2000. évi küldöttgyűlésének (külhoni finnek parlamentje) kérése és határozata alapján dolgozta ki a finn törvényhozás, és 2003. május 16-án lépett életbe.


 


Állampolgárság megszerzése


A finn állampolgársági törvény rendelkezései értelmében egy gyermek akkor szerezhet állampolgárságot, ha az anyja finn állampolgár vagy házasságban – finn apától –született. Akkor is állampolgárságot kap, ha a gyermek menekült szülők gyermekeként Finnország területén születik és nem kapja meg egyik szülejének az állampolgárságát sem. Egy Finnország területén talált gyermek automatikusan finn állampolgár lesz, amíg be nem bizonyosodik, hogy egy másik ország állampolgára. Ha ez csak 5 éves kora után derül ki, megtarthatja a finn állampolgárságot. Örökbefogadás esetén a gyermek megkapja a finn szülők állampolgárságát.


A honosításnak feltétele, hogy az illető betöltse 18. életévét, állandó lakhellyel rendelkezzen Finnország területén már legalább 6 éve, és igazolni tudja, hogy ez idő alatt nem követett el bűncselekményt, és nem indult ellene eljárás. Emellett nem lehet köztartozása, rendszeres jövedelemmel és kielégítő szóbeli és írásbeli képességekkel kell rendelkeznie finn vagy svéd nyelvből. A honosítási kérelem elutasítható, ha az illető csupán hasznot akar húzni a finn állampolgársággal járó előnyökből és előreláthatóan nem kíván Finnország területén letelepedni, vagy honosítása ellentétben áll Finnország érdekeivel.


A finn törvényi szabályozás elismeri a kettős állampolgárságot. Egy másik ország állampolgárságát megszerző személy nem veszíti el automatikusan finn állampolgárságát és egy finn állampolgárságot megszerző személyt sem fognak arra kötelezni, hogy mondjon le korábbi állampolgárságáról, azonban a 22 év feletti kettős állampolgárok csak akkor tarthatják meg finn állampolgárságukat, ha megfelelő kapcsolatot tartanak fel Finnországgal. „Megfelelő kapcsolatnak” számít, ha az illető Finnországban született és 22. életéve betöltése után lakóhellyel rendelkezik Finnországban vagy az északi országok valamelyikében (Izland, Norvégia, Svédország, Dánia). A törvény rendelkezései szerint az is megfelelő kapcsolattartásnak minősül, ha egy 18 és 22 év közötti fiatal írásban bejelentkezett bármelyik finn diplomáciai külképviseleten, bejelentve, hogy finn állampolgárságát meg kívánja tartani, finn útlevéllel rendelkezik, vagy teljesített sorkatonai vagy annak megfelelő civil szolgálatot Finnországban.


 


Kedvezmények


Nem vonatkozik a 6 éves tartózkodási idő a honosításnál azokra, akik szoros kapcsolatot tartanak fenn Finnországgal, és csak 2évet kell igazolniuk azoknak, akiknek a munkavállaláshoz elengedhetetlenül szükséges az állampolgárság, vagy 65 éves kor fölött méltányossági eljárást kérvényeznek. Felfüggesztett börtönbüntetés esetén bizonyos türelmi idő leteltével egy bűncselekményért elítélt személy is kérvényezhet állampolgárságot.


A korábbi finn állampolgárok, illetve azok a személyek, akik egy másik skandináv országban éltek, vagy még mindig egy másik északi állam állampolgárai (Svédország, Izland, Norvégia és Dánia) a honosításnál kedvezményes eljárásban részesülnek. Nyilatkozat útján történő állampolgárság-szerzésnél bármely skandináv ország területén található állandó lakhely egyenértékű egy finnországivl, így egy izlandi, svéd, norvég vagy dán állampolgár nyilatkozat útján is folyamodhat állampolgárságért, ha állandó lakhellyel rendelkezik Finnország területén már legalább 2 éve, és ez idő alatt nem ítélték el semmilyen bűncselekményért.


 


Magánvéleményem, hogy ha annyi eszed nincs, hogy egyedul utána tudj nézni, kizárt dolog, hogy képes legyél a nyelvet megfelelő szinten megtanulni

2018. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Magánvéleményt nem kértem.
2018. márc. 30. 13:28
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

"Magánvéleményt nem kértem."


Akkor mért ide írtál, mért nem a követségnek?


Csak szólok: agyatlanok a finneknek se kellenek

2018. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, sehol nem szereteik a nagyképű, leszólós tutyimutyi embereket...
2018. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az ilyenek minek élnek liberális országban amikor nem is liberálisok? Menjetek csoroszországba putyin fa--át -----. Az való nektek ti férgek!
2018. márc. 30. 14:14
 8/20 A kérdező kommentje:
Finnország szégyenei... Ha meg nem Finnországban életek akkor meg mi a jó istenért írtok?
2018. márc. 30. 14:16
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Nos, én pl csupán azért írtam, hogy segítséget nyújtsak. Kb másfél percbe telt megkeresnem annak ellenére, hogy én személy szerint nem akarok finn állampolgárságot, nem élek és nem is jártam Finnorszagban. Ugy gondoltam, ha már annyira bugyuta vagy, hogy egy alap informacio megkeresése is gondot okoz, segítek neked. Nem Magyarorszagon élek, nem is Oroszországban. Hamarosan igényelni fogom a lakóhelyem szerinti ország allampolgarasagat. 6 éve élek itt, már költözés előtt tisztában voltam vele, hjogy ki a feltétele. Nem a gyakorin kérdeztem,hanem a nagykövetsegen, de ha ittg kérdeztem volna is minimum annyit kipréseltem voln a magamból, hogy köszönöm.

Nem érdekel a magánvélemény, de azért megkapod: szívből remelem hogy egy ilyen tapló, mint te magad ott ahol van, remelhetoleg egy jól eldugott kis faluban és nem rontja tovább a magyarokrol az ilyen lények miatt kialakult amúgy se pozitív hírnevet külföldön

2018. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És én vagyok a tapló... Nem veszi észre magát :D
2018. márc. 30. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!