Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi kirándulás?

Erdélyi kirándulás?

Figyelt kérdés

4 napos erdélyi kirándulást tervezünk (Kolozsvár, Marosvásárhely, Torda, Parajd, Sepsiszentgyörgy). Mit gondoltok, lehet találni a helyszínen szállást, ha nem foglalunk előre? Még nem voltam Erdélyben, azt tudom hogy autópálya nincs, de benzinkút van elég az úton (mellékhelyiség főként)?

A mostani hosszúhétvégén vajon sokan veszik célba Erdélyt? Nagy lenne a forgalom? Vagy inkább hétköznapokra időzítsünk? Köszönöm aki tud segíteni...


2018. ápr. 23. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

nyugi, illemhelyet talalni fogtok ( etterem, benzinkut, valami csak akad, legalabbis nekunk akadt mindig), legrosszabb esetben bokros, susnyas teruletet, ettol nem kell felni. a szallasfoglalas olyan dolog, hogy szerintem erdemesebb legalabb az 1. este helyet megtervezni, onnan meg mindig jobban tudtok tovabb haladni,mint teljesen szallas nelkul. ( ha ram hallgatsz, nem szalltok meg hazi neninel, mert mi mar probaltuk, es nekem nem erdely romantikus bajat adta vissza, hanem sokkal inkabb kellemetlen elmeny volt. pedig a neni kedves volt. :D )

nem hinnem, hogy tomegek fogjak celbavenni erdelyt a hetvegen, de ha megis ettol tartotok, akkor esetleg idozitsetek ugy, hogy szabadnapokat hozzacsaptok, es eltoljatok par nappal, hogy belelogjon a hetvege, de ne teljesen.

jo utat nektek.

2018. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a felsorolt városoknak csak a főterét tekinted meg, + autózás + éjszakázás - akkor 4 nap nem is elég. Szállást kapsz a helyszínen is, persze sokat segít a tájékozódásban, ha az internetről előzetesen kimásolsz egy csomó címet telefonszámmal. Nem kér enni.


>> sokan veszik célba Erdélyt?

Ne felejtsd, hogy Erdély nem egy elszigetelt turistahely, majdnem akkora mint Magyarország (Partiummal együtt 103 000 km2).

2018. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az altalad felsorolt telepuleseken talalni fogsz szallast helyben is, leszamitva Kolozsvart, amig az Untold fesztival tart (mas kerdes, hogy egyszerubb es bizonyos esetekben olcsobb is, ha elore le van foglalva). Erdely deli reszen autopalya is van, 50 kilometer korul Kolozsvar mellett is, ami jol johet majd hazautazasnal. Benzinkut van boven foutvonalak mellett. A nagyon keves autopalya miatt a foutak elegge forgalmasak barmikor, hetkoznap pedig a nagyvarosok nagyon durvak. Hosszu hetvegen pedig maguk az Erdelyiek is elindulnak erre-arra (foleg ha jo az ido) szoval nagy nyugalomra az utakon szerintem semmikepp nem kell szamitani.
2018. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!