Kezdőoldal » Utazás » Európa » A párizsi Eiffel torony...

A párizsi Eiffel torony tetejére lifttel, vagy gyalog érdemes felmenni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem nem engedtek gyalog fel, mert csoporttal voltam. Gyűlölöm is őket emiatt. Csak lefele jöttem gyalog.
2018. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amúgy fárasztó gyalog? 8 éves gyerekkel mennék.
2018. máj. 31. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kamionosként elég sokat jártam Párizsban kb 2 hetente jártam a toronyba, én bejártam gyalog, fel-le, meg lifttel is mentem. Igazából az én véleményem legalább is az ha felfelé menet akarsz gyönyörködni folyamatosan a tájban úgy hogy kb szintenként akarsz nézelődni, tehát nem egy szusszal akartok felmenni, akkor érdemes lépcsőzni. De ha rögtön a tetejére szeretnétek feljutni és nem akartok annyit lépcsőzni akkor ott a lift. Én a magasban szerettem nagyon nézelődni így többnyire lifteztem, de amikor nagy volt a mozgásigényem a több órás vezetés után akkor örültem a lépcsőzésnek, legalább átmozgattam vele a lábamat, de szép kényelmesen tettem ezt. Anno pár éve nagyon sokat jártam arra így nekem ennyi a tapasztalatom. Gyerekkel nem tudom milyen lehet így az út, de ha nem igazán szeret lépcsőzni akkor jó a lift, lefelé meg lehet jönni lépcsőn. A lépcsőzés még abban is jó hogy folyamatosan lehet figyelni a torony felépítését, szerkezetét stb... Én azt javaslom érdemes mindkettő lehetőséget kihasználni, és lehetőleg ne csoporttal menj mert az kb a kapkodással egyenlő. Én még a torony előtti téren is szerettem lenni, amikor jó idő volt én ott elsétálgattam.
2018. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lépcsőn legfelülre nem tudsz feljutni, csak a màsodik szintig.

Legfelülre csak a lifttel mehetsz.

Én mentem màr sokféleképpen, végülis bírható gyereknek is, ha jó az àllóképessége.

Annyi, hogy lépcsőre nem kell annyit vàrni, mint a liftre.

De ha sokan vannak, akkor nagyon jó alternatíva pl a Tour Montparnasse, ahonnan az Eiffelt is làtod; és pl trambulinozni is lehet a tetején, meg kàvézni is. Ja, és pàr euroval olcsóbb is a belépő.

2018. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!