Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban, tengerparton...

Olaszországban, tengerparton (Sottomarina, Chioggia) élnek rokonaim. Teljesen magával ragadott az életmódjuk. Ott szeretnék élni és dolgozni - de ez csak álom?!

Figyelt kérdés
Még gimibe járok, fogalmam sincs, mit kezdjek magammal (illetve terveim vannak) de nagyon szeretnék ott élni. Sajnos nem tudom, ott hol dolgozhatnék, de az biztos, hogy nagyon szívesen laknék ott. Angolul középszinten tudok, németből jövőre lesz meg, olaszul pedig alapszinten tudok most abból is szeretnék nyelvvizsgát. Hagyjam a francba vagy lehetséges mindez amiről álmodok?
2010. jún. 16. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
NE hagyd a francba! Főleg ha vannak ott rokonaid és ne adj Isten segítenek Neked... A nyelv szerintem nagyon fontos. Fejezd be a sulit és irány az álmaid után!!! Ennyi nyelvtudással biztos, hogy találsz munkát! Sok sikert!! (csak irígykedem :))
2010. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

áááááá de jó neked! ☺♥ sztem mindenképp használd ki ezt a lehetőséget! mennyire vagy jóba velük? mert akkor talán ki is mehetnél tanulni + dolgozni. vagy legalább nyáron kilátogathatsz hozzájuk, és nem kell fizetned drága hotelt.


amúgy én is imádom az olasz stílust, kultúrát, magát az országot! ☺♥

2010. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Látom, hogy hibátlanul és normálisan írsz, ezért komolyan válaszolok Neked.

Az álmainkat, soha ne adjuk fel!

SENKI ÉS SEMMI KEDVÉÉRT SEM !!! (Ez az alap!)


Sokat jártam és járok Olaszországban is, így van pici rálátásom a dologra. A tengerparton, pl. a vendéglátóiparban tudsz elhelyezkedni, de mindenképpen tanulj tovább, mert nem mindegy, hogy üzletvezetőként, vagy mosogatóként...


Sőt van egy még jobb ötletem!!!

Miután azt írtad, hogy háromból is lesz nyelvvizsgád,

KONKRÉTAN javaslom, hogy keress lehetőséget szállodákban, mint recepciós. Talán a rokonok tudnak is segíteni.

Ha meg nem, akkor kikeresed a gugliból a jobb szállodák címeit és egy önéletrajzot elküldesz emílben (olaszul és angolul) vagy 50 helyre. Nyáron biztos, hogy van felvétel sok hotelben.

Egy kis nyári munka alatt el tudod dönteni, hogy van-e kedved hozzá, ráadásul nyelvet is gyakorolsz és jól is fizet.

Sok sikert kívánok.

2010. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Igen tényleg sok szálloda van ott, bár ami kicsit aggasztó, hogy ezek a téli hónapokban gyakorlatilag mind bezárnak, tehát lőttek a munkalehetőségnek. Bár annyira nem vagyok tisztában az ottani viszonyokkal :)

Egyébként féltesóm, anyukája és férje laknak kint. Már voltam is náluk egy hetet, meg egyébként ezen kívül is sokat voltunk a városban (látogatás céljából) és hihetetlen mennyire más és magával ragadó a kultúrájuk :) Igyekszem tájékozódni a lehetőségekről, és köszönöm a bíztatást, remélem én is, hogy sikerül! :)

2010. jún. 16. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút átérzem a helyzeted, ugyanígy éreztem magamat, amikor hazaértem Svédországból! Teljesen elvarázsolt maga a hely, a kultúrájuk, a mosolygós emberek, a "lelassult" életmód amit folytatnak... :)

Én is csak azt tudom javasolni, hogy menj ki egy egész nyárra, dolgozz, szórakozz... Nyaranta rengeteg helyre keresnek hotel animátorokat, ez túl sok képzettséget nem igényel. Tudjál valamilyen idegen nyelven beszélni, és érts egy kicsit valamihez... sporthoz, tánchoz, úszáshoz, legyél életvidám stb. Kérd meg a kinti rokonaidat, hogy bogarásszák neked kicsit körbe idén vagy esetleg majd jövőnyárra nem keresnek-e a környéken ilyeneket! Így is kint kell lenned 2-3 hónapot. Meglátod hogy bírod külföldön "egyedül" a közeli barátok és hozzátartozók nélkül! Ha tetszik, akkor olyan irányba tanulj tovább, amivel kint el lehet helyezkedni! (Sajnos én sem ismerem a kinti viszonyokat teljesen) Sok sikert, és ne add fel az álmaidat ez nagyon fontos, próbáld megvalósítani! Legrosszabb esetben is mi történhet? Egy életre megutálod az olaszokat és hazajössz! :) Nagy ügy, nem a világ végén van! :)

2010. jún. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én is így vagyok....most itt élek kint. Munka semmi nincs. Én is abban bíztam, hogy biztos találok valamit, hisz beszélek angolul és olaszul is, plusz diplomám is van. De már 7 hónapja semmi. Nem vesznek fel még egy hotelbe sem dolgozni. Hiába....itt senki nem beszél angolul....meg más nyelven. Plusz, folyamatosan lenéznek, mert "keleti" vagyok, ha valamit kérdezek...mert esetleg nem értem akkor meg én vagyok a hülye...mert nem értem. Rögön levágják, hogy akcentussal beszélek, és már én vagyok a hülye "orosz". Mert ugye fogalmuk sincs, hogy Mi az a "Magyarország". Nem akarom elvenni a kedved....csak el vagyok keseredve... számomra nagyon nagy csalódás Olaszország.

2010. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tade ***** válasza:
100%

Szia.


En is Olaszorszagban elek, ugyanis a ferjem olasz. En is ugy jottem ide, hogy nem volt munkam, csak parom baratait ismertem, bar beszelni jol tudtam olaszul. Ennek mar 3 eve. Azota dolgozom, szereztem baratokat, megismertem jobban az itteni kulturat, nyelvet, szokasokat....

Hidd, el nem konnyu a 0-rol kezdeni, de semmi sem lehetetlen. En azt mondom vagj bele, es meglatod par honappal, evvel kesobb mar csak mosolyogni fogsz azon mennyire feltel belekezdeni!!!!

2010. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szalay Blanka válasza:
100%

5 éves korom óta a szüleim, nagyszüleim minden nyáron Olaszországba visznek nyaralni. Én már az első alkalommal beleszerettem ebbe az országba és ez a szerelem már lassan 10 éve tart.

Volt egy pár éve az életemnek, mikor elég nehéz természetű voltam. Nagyon sokat veszekedtem a családommal, úgy éreztem nincs értelme az életemnek.. Egészen 2008 nyaráig. Ezen a nyáron az egész életem megváltozott. Abban az évben 3 hetet töltöttünk kint. Mikor véget ért, úgy éreztem, még az életemet is képes lennék odaadni, csak hogy kint maradhassak. Annyira visszaakartam menni... Azt hittem belehalok. Még másfél év után is úgy érzem, hogy az volt életem legfájdalmasabb időszaka. De nem bántam meg, hogy ennyire szenvedtem utána, mert ezután lett életcélom, lett értelme az életemnek, tudom, hogy mi az álmom...


Még abban az évben eldöntöttem, hogy történjen bármi, én akkor is ott fogok élni... Elkezdtem olaszt tanulni az ELO-val, az összes létező olasz nyelvű közösségi portálokra, társkeresőkre regisztráltam és már több tucat olasszal tartom a kapcsolatot. Minden szabadidőmet a Vörösmarty téren töltöm, mert néha a sors az utamba ejt jóképű olasz pasikat :) Ha meglátok valahol egy olasz rendszámú kocsit, nem tudom miért, de a szívem apró-pici darabokra hullik szét..

Az emberek, az iwiw és a myvip adatlapomat olvasva nyilván felteszik magukban a kérdést, hogy ’Úristen, ez a lány mit eszik ennyire az olaszokon?’

De szeretném tiszázni, hogy sem elmebeteg, sem bolond nem vagyok csak egyszerűen istenítem a olaszokat és fogalmam sincs, hogy mitől lettem ilyen, de rá szeretnék jönni.


Hát még annyit szeretnék mondani, hogy tényleg mindennél, de mindennél jobban szeretem Olaszországot és ha tehetném, már most ott élnék, de tudom, hogy ez sajnos lehetetlen. Semmi más nem érdekel. És remélem, hogy 10 év múlva már egy olasz városkában fogok éldegélni....

2010. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szalay Blanka válasza:
100%

Az álmod tényleg elérhető.

Küzdj érte!

2010. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem simán elérhető ez az álom. :)

Olaszország itt van közel, bár igaz, hogy nincs olyan sok munkalehetőség, de ha kifogsz egyet, akkor tök jó dolgot lesz, főleg északon. :)

Én is nagyon szeretem az olaszokat, ezért is mentem kéttannyelvűbe, és ha isten is úgy akarja, talán ott végezném el az egyetemet :D

2010. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!