Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az európai vasúttársáságok...

Az európai vasúttársáságok vonatjegyeit megtudom venni online?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy felmegyek az oldalukra és kiválasztom a helyet és időpontot, fizetek online és kapok egy pdfet amit kinyomtatok.

Ezt a legtöbb országéval megtudom tenni? (Különösen ezek érdekelnek: Ausztria, Csehország, Anglia, Franciaország, Németország, Szlovákia)


2018. jún. 24. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Németországban és Angliában személyes tapasztalat, hogy természetesen igen. Ezt már a MÁV is tudja, pedig az ugye eléggé le van maradva mindenről, szóval ezek közül szerintem Szlovákia lehet csak kérdőjeles. De valószínűleg ott is sima ügy.
2018. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Franciaországban biztos, ott a múlt héten vettem jegyet így.
2018. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
* meg tudom venni, meg tudom tenni (egybeírva mást jelent)
2018. jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
szerintem is mást jelent - megtudom azt jelenti, megértem. De innentől nem pontosan értem, mit is akar a kérdező.
2018. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában is gond nélkül tudsz online jegyet venni, jóval fejlettebb a rendszerük, mint a hazai. Csehországban sem lesz gondod.
2018. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki a szóköz miatt nem tudja megerteni mit írtam azt sajnálom, mert sok gondja lehet az életben, és ha már kijavít akkor hulyeseget ne írjon, mert a megtudom így egybe írva nem azt jelenti, hogy megerteni.

A többieknek köszi.

2018. jún. 25. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem a szóközzel van a baj. A helyesírásoddal van a baj. Igekötős ige - általános iskola 4. o9sztály. A többség meg is érti.
2018. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megtudom venni és meg tudom venni. Csak egy szóköz a különbség.
2018. jún. 26. 02:41
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Captain here.

"Megtudom" (igekötő: meg, ige:tudni) azt jelenti, hogy valami információ jut tudomásomra, amit eddig nem ismertem. Pl. Margit most tudta meg, hogy az ötös lottó főnyereménye 5 milliárd forint. Így a "megtudom venni" szókapcsolat értelmetlen, may valahogy így lehet értelme: "Ott olcsó a kenyér? Ha megtudom, venni fogok ott egy kilót." (Azaz, ha megtudom, hogy olcsó a kenyér.)



A "meg tudom venni" szókapcsolatban az ige a "venni", az igekötő szintén a "meg". A "tudom" szó beékelődik az igekötő és az ige közé, úgyhogy azt egyikkel sem írhatod egybe. Külön érdekesség, hogy a beékelődött szót ki lehet emelni a szerkezetből: "a jegyet megvenni tudom, de visszaváltani nem." Ekkor, mivel az igekötő a >hozzá tartozó< ige elé került, azt egybe kell írni.

Na remélem akkor az igekötős témát lehet zárni és lehet a kérdésre válaszolni.


Én annyit tudok hozzátenni, hogy Belgiumban és Hollandiában van online jegy, illetve, hogy szerény hazánkban csak a belföldi menetjegyet lehet otthon nyomtatni, illetve telefonon bemutatni, a nemzetközit nem. Erre érdemes lehet odafigyelned, nehogy más vasúttársaságnál is ez a megtelepedés érjen.

2018. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!