Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestről Dubrovnikba...

Budapestről Dubrovnikba eljutni tényleg horror?

Figyelt kérdés

Nekem nincs autóm, így marad a tömegközlekedés, de látom oda az sincs nagyon...

Aki esetleg volt már ott, szintén autó nélkül, Magyarországról milyen módon ment oda? Átszállt nyolcvanszor közben?



2018. júl. 15. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
A flixbus megy közvetlenül. Amúgy meg Zágrábig elvonatozol ott meg felhuppansz az első Dubrovniki buszra. Nem olyan eget rengető az az egy átszállás. De ezt kb másfél perc lett volna kigugliznod.
2018. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bècsből van közvetlen repülőjárat. Vagy Budapestről is mehetsz repülővel csak Bécsben át kell szállnod.
2018. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A fent felsoroltakon kívül mehetsz valamelyik balkáni repülőjárattal is (pl Podgoricába, majd onnan tovább busszal/vonattal), vagy mehetsz egy átszállással budapestről is: Bergamon, Londonon, Manchesteren vagy Barcelonán át sokszor még olcsóbb, mint a flixbusz.
2018. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja igen, elnézést, azt kihagytam a kérdésemből, hogy a flixbust szívesen kihagynánk valahogy a buliból, de lehet a végén tényleg ráfanyalodunk.

A bécsi megoldás is jó, köszi a választ! :)

2018. júl. 15. 13:04
 5/14 A kérdező kommentje:

46%-osnak, bocsi, hogy nem jutott eszembe, hogy London, Peking, esetleg New York útbaejtésével szeretnék eljutni egy szomszédos ország egyik városába.


Nyilván rengeteg lehetősége végigzongoráztunk már mi is. Nem azt kértem, hogy valaki guglizza be helyettem, hanem konkrét tapasztalatokat, olyanoktól, akik tényleg voltak már ott, és javasolják-e az általuk választott útvonalat.

2018. júl. 15. 13:17
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Az az érzésem, nem olvasol elég figyelmesen. Az általam felsorolt átszállóhelyek között nem szerepelt sem Peking, sem New York. Helyette leírom érthetően ismét, Bergamo, Barcelona, London szerepelt. Értem én, hogy szerinted ezek messzi városok, de a pár ezer forintos repülőjegyek korában simán olcsóbb tud lenni, mint egy 15.000 Ft-os flixbusz egyirányú jegy.

És ha adhatok még egy tanácsot, lényegében semmivel nem komplikáltabb repülőről repülőre átszállni, mint egyik koszos vonatról egy másik dzsuvásra.

De te tudod, biztosan mondanak még személyes tapasztalatot olyanok, akik valamelyik dzsuvás vonattal tették meg a fenti utat.

Ja és még valami. Ne mondjad azt, hogy te végigzongoráztál bármit is. Talán felnyitottad a zongora tetejét és hülyén bámultál a billentyűkre.

2018. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom, hogy a kérdező olvasta a fészen, hogy az ismerősei ott jártak, ezért kell neki is sürgősen odamennie.

Azt is gyanítom, hogy egyetlen okot sem tudna mondani arra, hogy minek is kell Horvátország egyik legdrágább és egyben legmesszebben fekvő városába elutaznia.

Autója nincsen, a tömegközlekedés meg nem tetszik neki.


Kíváncsi leszek, hogy milyen képet vág majd, ha a helyszínen szembesül azzal, hogy a bevezetett létszámstop miatt esetleg be sem engedik majd a városba?!

:)

2018. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Minden frusztrált, unatkozó ember a gyakorira jár gyereket nevelni?

A diplomamunkámat az olasz-horvát etnikai konfliktusokból írom, azért mennénk egyrészt Dubrovnikba, másrészt egyéb, olasz kisebbséggel rendelkező horvát városokba. Egyik ismerősöm sem volt még ott, különben őket kérdezném.

Tudom, hogy durván sok ott a turista, de Velencét is túléltem valahogy.

Pihenjetek már, könyörgöm.

A hasznos tippeket köszönöm!

2018. júl. 15. 14:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Repülővel voltunk, amikor volt még Bp-ről közvetlen járat. Autóval nem indulnék útnak, akármilyen gyönyörű hely.
2018. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig autóval sem vészes. Három éve azzal voltam. Egy éjszakát Zágrábban töltöttünk. Visszafele Bosznián keresztül jöttünk Szarajevó mellett éjszakáztunk.
2018. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!