Kezdőoldal » Utazás » Európa » Parizsban van egyaltalan...

Parizsban van egyaltalan csaladi haz vagy csak panel? :D

Figyelt kérdés
Tudom eleg hulye kerdes, de erdekel mert a gepemen a terkepen nezegetttem Parizst mert nagyon imadom, es lattam, hogy tele van panellal. Es akkor eszembe jutott a kerdes, hogy van ott egyaltalan csaladi haz? Meg van ott egyaltalan olyan kis utca ahol csaladi hazak vannak? :D

2018. aug. 10. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nincsen, ha Párizs alatt a 20 kerületet érted.
2018. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Párizsban leginkább a külső kerületekben, és a hozzátartozó agglomerációkban találsz ilyen házakat.

Amiket te "paneleknek" nézel a térképen, azok mind hatalmas paloták, legtöbbjük a XIX. században épült Haussmann báró polgármestersége alatt, aki felújította a várost, és sok apró, görbe utcácska helyére hatalmas körutakat és avenue.ket építtetett, mint pl. az Avenue Des Champs Élysée, a Nagykőrút (Grand Boulvard), Bouvard St. Honoré stb.

Ezekenk a mellékutcáiban azonban megmaradt egy csomó kis ház, nem is beszélve pl. a 19. kerület apró kertes házairól, vagy a belváros utcácskáiban és a Cité vagy a St.Louis szigetén épült régi kis házakról.

A Szajna bal partján, ha kicsit letérsz a turisták járta utakról, rengeteg girbe-görbe kis utcácskát találsz, apró házakkal.

Montmartre dombja oyan, mint egy falu. A 16.-17. kerületben rengeteg hatalmas kerttel rendelkező ház van, kisebbek, nagyobbak, néha palota nagyságúak.

És ez csak néhány kikapott példa az ezer közül.

Párizst nem lehet egy Google térképről megismerni, még ha ott laksz, akkor is csak nagyon hosszú idő alatt.

Minden sarkon eléd tárulhat valami új dolog, amit még em ismertél.

2018. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ah, ertem, koszonom :)
2018. aug. 11. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pàrizsban a périphérique-en belül nincs panel. Règi építésű hàzak vannak, meg egy-két panelszerű új èpítésű is, de az is beolvad a környezetbe.

Lakótelep szerű panelek, amikre te gondolsz, csak külvàrosban vannak, ahol a kertvàrosi részek is.

De az màr nem Pàrizs. Kb mint otthon Gödöllő vagy Szentendre.

2018. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!