Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülőre mennyi alkoholt...

Repülőre mennyi alkoholt lehet felvinni?

Figyelt kérdés

Európán belülre megyünk csak, első repülésem lesz és remegős, gyomorbajos vagyok, de a szilvás unicum-tól megnyugszik a gyomrom, meg én is. Arra gondoltam, hogy laposüvegben vinnék. Hány deciliter folyadékot, alkoholt lehet felvinni repülőre? Illetve magyar fapados légitársaságoknál lehet a gépen alkoholt kapni/inni?

Nem tervezek lerészegedni természetesen, alkesz sem vagyok, de ha nem iszom unicumot, félek, hogy hányni fogok a felszállásnál!!! :(

Más rövidet sem iszom, mert filmeken látom, hogy whisky-znek a repülőn vagy pezsgőznek, de én azokat nem iszom!


Szóval kinek mi a tapasztalata? Felvihetem a repülőre az unicumot?



2018. szept. 3. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Jajj de sznob vagy. Nem iszó meg akármilyen sz.art.

Vidde fel a beledbe az unicumot attól jobb lesz a repülés.

2018. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
79%
Tudod kitalaltak már gyógyszereket hányinger stb ellen.....de persze ha azt szeretnéd hogy a te szesz szagodtol bűzölögjön a fedélzet akkor igyal unicumt....csak akkor ne gyere azzal higy te nem vagy alkesz,főleg ha neked csak ez nyugtatja meg a lelki vilagod ameg a beled!
2018. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

100ml folyadek az, amit atengednek a biztonsági ellenorzesen.

Magyar fapados társaság nincs.

Valami enyhe nyugatoval vagy daedalonnal jobban járnál, ettől szinte biztos hányni fogsz

2018. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell vinni semmit. Igyál egyet a transitban.

Fapadoson általában rövidital nem kapható, csak sör, bor. De van, ahol egyáltalán nincs alkohol.

2018. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, maximum 10x100 ml folyadék vihető at a biztonsági ellenőrzésen, de utána annyi gömbszörpöt vehetsz és ihatsz a tranzitban, amennyit csak elbírsz. A fedélzeten többnyire lehet kis csavaros kiflit kapni, bár inkább viszkit és hasonlókat, mintsem gyomorkeserűt.
2018. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Hacsak nem vagy gyakorlo alkoholista literben merheto napi fogyasztassal, akkor nem ajanlom a repulon valo ivast. Repulon egesz kis mennyisegtol es sokkal hamarabb konkretan reszeg leszel. Ha kepes vagy hanyas nelkul leulni a legkozelebbi fotelbe, akkor repuleskor sem lesz problemad.
2018. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Illetve általában olyan szabály is van, hogy a fedélzeten csak az ott vásárolt alkoholt szabad fogyasztani.
2018. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó írja jól, a gépen nem szabad inni, csak ott vásárolt alkoholt, és rövidet nem lehet kapni. Én is azt ajánlom, hogy a reptéri bárban dobj be valamit, ha nagyon akarod. Azon felül tényleg jobb lenne valami nyugtató. Amúgy én még senkit nem láttam hányni, de rosszul lenni sem felszálláskor. Ez az egész téma egy kicsit fel van turbózva.
2018. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik érdemben válaszoltak és nem alkoholistáztak le.


Csak úgy szólok; az alkiknak tök 8, hogy mit isznak, csak ártson. Én azt akarom, hogy lenyugtassa az idegeimet meg a gyomromat, mert nálam a kettő jó barátságban van és ha az egyik szarul van, akkor a másik is, márpedig az idegeim szarok. :(

2018. szept. 6. 10:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem alkoholistaztalak le :D. Csak arra probaltam felhivni a figyelmedet, hogy a gepen egy ilyen feles megivasahoz akkora tolerancia kell, mivel azt hiszem a legnyomas valtozasa miatt ott annyitol egy atlag ember (kulonosen no), nagyon hamar konkretan reszeg lesz. Azt meg gondolom nem akarod. Pont ezert gyakorlott "repulos utazokent" egyaltalan nem ajanlok ilyesmit a szamodra, mivel pont azt feltetelezem hogy nem vagy liter szamra vodkat ivo alkoholista. Ha ragaszkodsz hozza akkor inkabb egy nyugtato, esetleg dedalon, de alkoholt ne. Nem lesz ra szukseged. Tenyleg ha le tudsz ulni nyugodtan egy fotelba, akkor a gepen se lesz semmi gondod.
2018. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!