Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az oroszok utálják a magyaroka...

Az oroszok utálják a magyarokat, vagy csak a magyarok utálják az oroszokat?

Figyelt kérdés
Például, ha egy (oroszul jól beszélő) magyar elmegy mondjuk Moszkvába és elmondja/kiderül, hogy magyar akkor mit fognak szólni. Mármint még ma is nagyon sok magyar utálja az oroszokat (én nem) és kíváncsi vagyok, hogy az oroszokat az mennyire zavarná, hogy magyar vagyok.

2018. szept. 6. 16:05
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy egyáltalán tudják, hogy léteznek magyarok? (Mert tudok olyan embert aki nem tudta, hogy van olyan, hogy "Hungary" (Magyarország))
2018. szept. 6. 16:28
 2/50 anonim válasza:
88%

A magyarok egésze nem utálja az oroszokat.

Rengeteg olyan ember van, aki fájdalomként élte meg az oroszok kivonulását és visszasírják azokat az időket..

Aminek természetesen megvoltak az előnyei is..


Főleg vidéken, ahol még a félig rohadt termékeket is átvették az oroszok és lehetett felpakolni a vonatokra.

Akkora nagy igény volt mindenre.


Az oroszok pedig nem utálják a magyarokat. A legtöbbjük nem is tud róluk.

Mint a mai magyar fiatalok sem tudnak olyan sokat az oroszokról.

2018. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
35%

Az orosz nem utálja alapból a magyarokat, csak lenézi (de ugyanígy van más európai vagy skandináv országokkal is).

A magyarok közül viszont sokan utálják az oroszokat - jogosan. Ahányszor itt voltak, mindig sikerült rombolniuk egy jót az országon. Konkrétan nekik köszönhető, hogy mái napig nem tartozunk a Nyugathoz. Ezek után érthető, ha az átlagembernek viszketni kezd a tenyere az oroszbarát vezetők gondolatára.

2018. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az elsőnek: Igen igen tudom, hogy nem mindenki, csak elég sokan.

Másodiknak: Tudom, hogy volt jópár rosz dolog amit az oroszok (vagy többnyire helyesebb azt mondani, hogy szovjetek) tettek az országgal, de ők se azért tették, mert ezt akarták, hanem mert a vezető ezt mondta. Nyilván lehet utálni őket, de néhány ember már egy kicsit túlzásba viszi az orosz-utálatot.(pl: hazaárulónak és kommunistának neveznek, mert oroszul tanulok és nekem semmi közöm nincs az oroszokhoz...)

2018. szept. 6. 18:05
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálja senki a másikat. Én anno annak idején kötelezően orosz nyelvet kellett, hogy tanuljak. Tavaly amikor Thaiföldön nyaraltam, és piacon voltunk, mellettünk volt egy orosz házaspár akik nem tudtak angolul, így oroszul próbáltak kaját venni. Nagyjából értettem mit mondtak, és tudtam pár rövid orosz mondatot mondani nekik. Segítettem nekik a vásárlásnál. Nagyon örültek neki, és amikor elmondtam, hogy mi magyarok vagyunk, még nagy barátság lett. Addig erősködtek míg elmentünk velük egy helyre, ahol vagy 30 orosz volt. Mind tárt karokkal fogadott minket, mintha ezer éve ismertek volna. Volt köztük olyan orosz aki Magyarországon volt katona, ő picit tudott magyarul is. Ő mesélte, hogy Magyarországon állomásozó legtöbb katona visszasírja még ma is a magyarországi életet, mert ott olyan laza volt az élet.

Nincs utálat senki részéről

2018. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
63%

"Magyarországon állomásozó legtöbb katona visszasírja még ma is a magyarországi életet, mert ott olyan laza volt az élet."


A mi pénzünkön... ;) :(

2018. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%

ma 18:21

Hidd el, hogy a kis sorkatonák nem a mi pénzünkből éltek. Én gyerekként a XVI, kerülteti orosz lakótelep és laktanya mellett nőttem fel. A kiskatonák, a boltban ugyanúgy számolgatták a pénzüket mint mi. Amit kaptak zsoldot, az nem volt sok.

2018. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 6. 18:49
 9/50 anonim ***** válasza:
33%

A lakosságtól viszont anno nem felsőbb parancsra söpörték be az értékeit, amikor voltak itt...köhömmm...FELSZABADÍTANI minket. Sőt, olyan felsőbb utasítás se jött Sztálin bátyótól, Vorosilovtól vagy éppen Rokossovskitól, hogy amerre járnak, megpetélik az összes nőt, a férfiakat meg helyben agyonlövik. Merthogy a drága elvtársak ezt művelték, amerre jártak, az nem vitatéma, hanem tény.

Se az amerikaiak, se a britek nem tettek ilyet, de még a németek se.

A hazai civil lakosság módszeres irtása meg málenkíj robotra való hurcolása ugye pöppet se volt háborús bűn, ahogy Katyn se. Bezzeg Oradour meg Lidice!

2018. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
9-es jó igen tudom tettek ilyet a szovjetek(nem csak az oroszok voltak, csak ezt sokan képesek elfelejteni), de a mai Oroszország (meg a többi volt szovjet tagállam) nem Szovjet-Oroszország és ezért szerintem a mai oroszokat (meg senkit nemzetiség szerint) nem kell utálni. Ott is vannak jók és rosszak, ahogy itt is, tekintve, hogy ők is emberek (Ez sem olyan amin lehet vitatkozni mert ez is tény) egyébként akkoriban se volt az összes orosz(szovjet tagállamban élő) rossz. Nemzetiség alapján nem lehet megítélni valakit. Ezért lehet, hogy a kérdésem kicsit értelmetlen... De ettől függetlenül továbbra is érdekelnek a vélemények. És köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. szept. 6. 19:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!