Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Esztergom-Krakkó útvonalon...

Az Esztergom-Krakkó útvonalon (tehát Szlovákián át) milyen útviszonyokra kell számítani december 8-án?

Figyelt kérdés

Úgy értem nyilván télies útviszonyokra kell készülni, de gépkocsival járható ilyenkor az út? Hólánc használata kötelező? Egyáltalán ezek az utak milyen magasságban vezetnek? Közlekedett már valaki erre?


A krakkói és zakopane-i karácsonyi vásárba szeretnék eljutni, de autóval olcsóbb lenne, mint utazási irodával.



2018. okt. 4. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha Esztergomban laksz, megértem a kérdést, de ha Pestről vagy Közép-Magyarországról indulsz, akkor nagyon nem arra vezet az út.
2018. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek nemzetközi jelentőségű főútvonalak illetve részben autópályák, szóval ha nincs friss hóesés, akkor ha időnként csak hólánccal is, de használhatóak.
2018. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ezt írja egy gumis oldal:

"Szlovákia:

Szgk. esetében nincs dátumhoz kötve, viszont ha az utat összefüggő hó- vagy jégréteg borítja, akkor Szlovákiában kötelező mind a négy keréken legalább 3mm profilmélységű téligumi használata. A büntetési tétel 60€. Teherautók és autóbuszok az időjárási és útviszonyoktól függetlenül nov. 15 és márc. 31. között legalább a hajtott tengelyen kötelesek téligumit használni. Fontos! Az autópályákon mérik az előírt (70 méter) követési távolság betartását! "


Hólánc meg a te érdeked, hogy legyen nálad. A Tátrában szinte biztos, hogy lesz hó. Az nem biztos, hogy az úton is, de fent nem mindenhol van leolvadva, csak leszórva kaviccsal. Ja, és sokszor kaviccsal vagy mivel szórnak, nem sóval, ezért nem érdemes közel menni a szóróhoz, mert összekarcolja a szélvédődet.

2018. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt Szlovákiában kötelező a téligumi használata mind a 4 keréken es egyformák legyenek, tavaly a Tatraban voltam szilveszter tájékán elég nagy hó lehullott es azon az éven cseréltem téligumikat, bőven elégnek bizonyultak megbírkóztak a feladattal. Főbb útvonalakat elég hamar letakarítják nem kell tartani semmitől. Hólánc tényleg nagyon extrém esetben szükséges csak.
2018. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 vagyok a 3 jol irja a szóró sós kavicsokat szór, rá is van biggyesztve, hogy tarts tőle X m távolságot de minek is előznél meg egy szóró autót nemigaz ?
2018. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. egész napos utazással számolj, zsúfolt, keskeny utak vannak és nagy a fordalom.
2018. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!