Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Zürichben az élet?

Milyen Zürichben az élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondoldkozok azon hogy Zürichbe kiköltöznék a következő év során, szoftverfejlesztőként szeretnék kint dolgozni, hosszabb távon 3-5 év. Azt tudom hogy túrázásban, szabdtéri sportok üzésésben nem lehet hiányt szenvedni, hiszen nagyon szép helyen van Zürich.


De érdekelne hogy mennyire barátságosak az emberek itt. Lehet könnyen barátokat szerezni? Engem érdekelne azért a túrázás és sportok mellett az is, hogy péntekenként hétvégenként milyen éjszakai élet zajlik Zürichben, pld könnyű e barátnőt szerezni, eljárni bulzni vagy koncertre. Azt például tudom hogy sokkal nyugosabb és kiszámíthatóbb mint Budapest, de azért ott megtalálja az ember szorakozási lehetőségeket fiatalként?


Nyilván ha kiköltözök, akkor sokkal többet leszek inkább a szabadban, de számomra az emberi kapcsolatok is fontosak. És mivel én se vagyok már tini és annyira nem is vagyok/voltam nagy bulizós alkat ez nem is annyira számít, de szerintem az elején sokkal többet kéne majd nyitni az emberek felé hogy szerezzen az ember 1-2 közeli barátot, ami az éjszakai élet során A legkönnyebben kivitelezhető. (Vagy közös hobbik/munkahely által). A csajozáshoz meg elengedhetetlen.


Németül semmit nem tudok, de tudok egy két ismerőst aki simán élt kint hosszabb időt hogy csak angolul beszélt, komolyabb nehézségek nélkül, még az én szakmámban is.(Elvileg eléggé sokan beszélnek jól angolul) Az angol pedig nagyon jól megy nekem.


Aki esetlek élt már kint, vagy most is él kint tudna írni tapasztalatairól? Hogy milyen hely Zürich ?


Üdv

F/25



2018. okt. 20. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok a kábszeres.
2018. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden extrémen drága. Még a svájciak is sokszor mennek pl fogorvoshoz külföldre. A lakások,házak extrémen drágák. A város szerintem szép. Hát "erdeti" svájci barátokat nem,mert zárkózottak, és biztos le fognak nézni(mint ahogy a külföldiek többséget),de még Bolíviából is vannak úgyhogy,csak lesznek barátaid. Sokkal több a koncert meg több híresebb ember megy,mert eszméletlenül gazdag. A barátnője szerintem ugyan az igaz,mint a barátokra. Viszont a német nagyon más mint amit itt tanulsz annyira hogy még én se értettem. Szinte egy másik nyelv,de külföldivel beszélik a standard németet.
2018. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pozitívum


Színvonalas

Rendezett

Tiszta


Negatívum


Extrém drága a szállás étel ital

A svájciak ott még normálisabbak mondjuk de ha kimész vidékre akkor nem jóbarátjaid hisz éreztetik hogy külföldi vagy


Sok a papírmunka és a bürokrácia sok a fizetős "pecsételgetés"

Zártabb jóval a munkaerő piac otthonrl mindent fordítass le és vidd magaddal. Célszerű jelenlegi helyedről ajánlólevelet kérni azt is fénymásoltatni fordíttatni


Legalább 2 idegen nyelv de a 3 sem hátrány. Szorgalom alázatosság szükséges


Tartsd tisztán az utcát ne szemetelj mert megölnek érte kábé

Közlekedj szabályosan


Ne dohányozz ha dohányzol a munkába ne menj cigiszünetre ha utcán dohányzol ne szórd el a csikket


Szabályokat tartsd be ne üvöltsön a rock n roll este 11 kor és ne pisild össze a lépcsőházat részegen.


Svájc unalmas ország kikapcsolódásra kevesebb a lehetőség tapasztalataim szerint de a wellness szolgáltatások világszínvonaluak. De elég drágák


Bordélyházak lányai javarészt magyarok köztük vannak kedvesek is


Hát ennyi


Üdv


Elvis

2018. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva marha sok helyesírási hibát vétettem biztosan siettem :D

Ha esetleg van valakinek tapasztalata még írjon.

Amúgy újra felmerült bennem a kérdés szóval valószínű megprobálkozok vele

2019. jún. 20. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!