Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen időre számíthatunk...

Milyen időre számíthatunk szeptember elején Horvátországban (Porecen)?

Figyelt kérdés

Szeptember 3-10. között tervezzük a nyaralást, a Grandtours utazási irodával a Lanterna Apartmantelepre, Porec mellé (Isztria). Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a kora őszi horvát nyaralások kapcsán. Jó ötlet volt erre az időpontra foglalni? Tudunk vajon majd strandolni, napozni, búvárkodni? Ismeri közületek valaki a helyet? Milyen lehetőségek állnak rendelkezésre? Mire számíthatunk?

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök. :)



2019. febr. 3. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha jó időt fogtok ki, akkor nyarias lesz. Azaz bőven jó strandolni is. Ha pechesek vagytok lehet rossz idő lesz. Esős, szeles... Ki tudja. Messze van meg.
2019. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem jo otlet, sajnos.


Szeptember elejen, de neha augusztus legvegen megerkezik a bora (a hegyekbol lezudulo hideg levego), 1 nap alatt zuhan kb. 20 fokot a homerseklet. Tavaly voltunk ott, pont Isztrian. Az utolso este 8 korul meg a parton egyszal poloban kokteloztunk a barban, masnap mar 18 fok volt es esett az eso, hazafele a palyan volt hogy 9 fokot mutatott a homero. Nem veletlen, hogy 'utoszezonban' toredekere esnek az arak Horvatorszag tengerparti reszein (foleg itt feljebb eszakon).

2019. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Isztria az gázos olyankor.
2019. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
5%
Hát persze mert augusztus 31.-én még 30fok van aztán szeptember 1-től meg még a tenger is befagy mert utószezon.........Semmi extra nincs szeptemberben.....bora??Ugyan már......az majd valamikor a késő őszi időszaktól lesz aktuális ott sem mindig törvény szerűen és állandó jelleggel!Ilyenkor még simán strandidő van!Menjetek nyugodtan!
2019. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az idő miatt nem kell aggódni, épp ilyenkor elviselhető a meleg, ha esik is, utána jói az idő. Porecba nem voltam, de nem lehet nagyon másabb a környező városokhoz,pl Rovinj, az viszont jó hely volt.
2019. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

#4

Éppenséggel az Isztria nem épp a legmelegebb klímájú hely. Szeptember elején sem szokatlan hogy 20 fok alá megy a hőmérséklet és simán ki lehet fogni úgy egy hetet hogy borús szeles esős az idő akkor meg strandolni már nem olyan vidám dolog. Persze a globális felmelegedésnek köszönhetően egyre gyakoribb hogy kitolódik a nyári meleg pár héttel, de ezt nem úgy kéne beállítani mintha alap dolog lenne.

2019. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Mi voltunk egyszer szeptember elején, ugyanaz volt, mint előzőleg írták: a nyaralás harmadnapján mejött a bora, ki sem lehetett mozdulni a szállásról. Lehet szerencsétek, de elég valószínű, hogy nem lesz jó idő.
2019. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

#4

Szokás szerint hülyeségeket beszél!


Sajnos az Isztriára más vonatkozik mint a délebbi részekre, ugyanis valamikor szeptember elején megjön a bora, ami egy igen durva lehűléssel járó viharos esős időszak.

Szeptemberben már inkább a délebbi -dalmáciai- részekre érdemesebb menni, ahol az utóbbi években nem csak szeptemberben, de időnként még októberben is lehetett fürdeni pl. Trogír környékén.

Természetesen lehet szerencsétek a lefoglalt időponttal, hiszen mára már minden felborult és már azt sem lehet tudni, hogy pl. holnapután napozni vagy szánkózni fogunk.


Egy kis izelitő:

[link]

2019. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

7-8 válaszolók elég egyoldalúan nézik az időjárást Horvátországban!

A bora nem csak egy részét érintheti az országnak, tehát butaság azt állítani, hogy az Isztriát jobban érinti, mint a Dalmát részt!

Nekem volt szerencsém minden részen nyaralni szeptemberben és a legrosszabb épp délen Omisban volt, durva széllel és esővel, 3 napon át.

De a középső részen is Zadar régióban is előfordult tavaly, hogy 2nap eső és szél tombolt, utána 30fok meleg.

Az Isztrián Rovinjban szeptember végén kánikula volt, ha esett is egy nagy zápor, utána 32fok meleg lett 1 óra múlva és a szél sem volt jelentős, a víz kellemes 21-22fokos.

Szóval kérdező nekem hogy, ilyen szempontból jobb is ha az Isztriára mentek.

2019. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*szóval jobb ha nekem hiszel...Tavaly szeptember közepén Zadarban nyaraltam, de déli órákban elviselhetetlen hőség volt, még ekkor is. A felső isztriai klíma szerintem barátságosabb, mind a szél, mind az eső szempontjából. Mert ott a rövidebb záporok jellemzőek, míg középen és délen a napokig tartó eső.
2019. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!