Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a célja a londoni tömegközl...

Mi a célja a londoni tömegközlekedés árképzésének és a zónarendszernek?

Figyelt kérdés
Miért olyan magasak az árak? Nem választják ezért inkább az autózást a vásorban az emberek?

2019. febr. 5. 22:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Valóban drága, de cserébe a világ egyik legjobb tömegközlekedési szolgáltatását kapják!
2019. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Autóztál már Londonban? Kész káosz. Én ha megyek, inkább leparkolok valahol, és onnan metrózom tovább. Órákig tartó dugó, sok idióta sofőr akik nem ismerik a kreszt, és sokszor Gps segítségével is rossz sávba megy az ember. Drága a tömegközlekedés ez igaz, de én nem mondanám, hogy a világ legjobb szolgáltatását kapja, mert ez nem igaz. Vonaton otthagyják a szemetet, metróban szintén. Saját szememmel láttam amikor a metróban kizsebeltek egy fiatal nőt. Volt, hogy valaki kezéből a mobilt tépték ki. A busz késik stb. De mivel sok embernek igénye van rá, így akármennyi lehet az ára, megfizetik..
2019. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Magasak a fenntartási költségek? Netán a turistákat fejik meg picit? Túl sok utas használná ha olcsóbb lenne? Hogy az emberek csak hivatásforgalomra használják a metrót, a barangolók pedig fizessenek többet a plusz zónákért?


Ilyesmi okokra gondolok a dijszabás kialakításakor. Van ami igaz ezek közül? Más esetleg?

2019. febr. 5. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem ártana kicsit utána nézni, mi mennyibe kerül, hogy történik az árképzés, és akkor nem kérdeznél ilyen butaságokat!
2019. febr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 veterán vas ***** válasza:
57%

Tegnap este olvastam a kérdést, és borzasztóan fölzaklatott.

Ennek hatására egész éjszaka nem tudtam aludni, csak hánykolódtam és azon kattogott az agyam:

"mi lehet a célja a londoni tömegközlekedés árképzésének?"

Válaszoljon már valaki, mert én is nagggyon szeretném tudni! :D

2019. febr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Autózni nem egyszerű, a forgalom miatt sem, parkolás is gond.

Nekem egyébként nem tűnt drágának. Többféle lehetőség van. Már nem emlékszem, hogy pontosan mi volt a neve, amit használtam :D Egy kártya volt, amire tölthettem fel pénzt, amennyit akartam. Jól jött ki.

2019. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"The purpose of creating zones was to simplify fares, in order to speed up the process of buying tickets. On buses this became necessary as the use of a conductor was being eliminated in favour of the driver selling tickets, which was having an impact on the time it took passengers to board the bus and therefore on journey times."


A londoni tömegközlekedés jól meg van oldva, és működik is. Veszel egy Oyster-t, vagy találsz a földön, top up-polod egy boltban vagy megállóban, és mehetsz is, nem a jegyvásárlás miatt fogod lekésni a vonatot stb.. plusz az Oyster-nek is van online felülete, szval nem muszáj kimozdulj ahhoz, hogy pénzt rakj rá. A másik, van live alkalmazás, ami mutatja, hol a buszod és nem egy kalap ratyi, mint itthon. Ha nincs Oystered: hozzáérinted a bankkártyádat és kész is.


Valami olyasmi is rémlik, hogy ha egy órán belül átszálsz buszon, akkor is 1,5£-ba kerül az utad.


Ha belegondolsz, London sokkal nagyobb város mint Bp, hol érné meg az, hogy az egyik végéből a másikba egy jeggyel átmész? A másik, hogy 1 óra alatt, nem is nagyon fog sikerülni. És persze, hogy vannak olyan zónák, amik drágábbak: több ember jár, fokozottabb járatsűrűség, biztonság stb... Ilyen pl Heathrow reptér környéke. Ja és ugye a vonat ott egyenesen "házhoz" visz. Még egy fontos dolog: hogy ott a vonatok nem állami kézen vannak, hanem cégekén. Ezért lehet látni különböző színű és feliratú vonatokat. Továbbá, Ők bérlik az adott vonalakat.


Szeretem a londoni tömegközlekedést, egyszerű és el is jutok vele a célomig. Sokkal igényesebbek a vonatok, mint itthon. A busz se mocskosabb egy hazai helyközinél. Külön tészta: de a coach-ok mondhatni luxus buszok, de meg is van az áruk. Persze buszozni/metrózni egyes órákban tömegnyomor, de van olyan vonal, ahol előbb kelsz 10 perccel, és még nincs ott az az embertömeg. Párszor az is megesett, hogy előbbi sulis busszal mentem, a gyerekek még várták a többieket és Ők a normálra szálltak fel. Nem szóltak be még ez miatt. Lehet variálni, ez is egy nagyon jó pont.

2019. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

A kérdésre nem tudom a választ, kíváncsian várom a megoldást, de most sürgősségi módban nino nino, #5veterán vas traumájára keresnék gyógyírt. Este ne gyakorizz, mert felzaklat. Este jó Bach Goldberg variációját hallgatni. Bach Goldberg gróf kérésére írta a művét, aki alvászavarokban szenvedett (azt nem tudni pontosan, hogy gyakori függősége miatt volt-e ez)

https://www.youtube.com/watch?v=15ezpwCHtJs

2019. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Köszönöm kedvességedet #8-as válaszadó!

Az említett zeneművek valóban hozzájárulhatnak az ellazuláshoz, és segíthetik az álomba szenderülést.

/bár aki erre akar elszunnyadni, annak figyelmébe ajánlom, hogy a Variation 5. nagyon jó kísérőzene lehetne egy Tom & Jerry rajzfilm kergetős jelenetéhez, míg a Variation 26. engem leginkább egy lovasrohamra emlékeztet/

Szóval, meglehetősen álmosnak kell lenni annak, aki az említett két zenerészletre el bír aludni.

Igazából nekem nincsenek alvászavaraim, csak a kérdésre csodálkoztam rá. ;)

2019. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Veterán vas: nem kell hüledezni, gazdasági szakon tanulok, és érdekel a dolog. Borzasztóan aggódom érted cimbora, valaki adjon idült,kínzó panaszaira cinikusság elleni gyógyszert. :'(


4#: Azért kérdezünk mi emberek itt, mert az utánanézésnek nem volt eredménye, . Nem tudom a ti fajotoknál mi a bevett szokás. :D

2019. febr. 7. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!