Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mekkora összeggel kell kalkulá...

Mekkora összeggel kell kalkulálni az Angliába való kiköltözéshez?

Figyelt kérdés

Érettségi után egy éven belül az egyik opcióm, hogy kiköltözök Angliába, annak érdekében, hogy előrébb (teljesen nemzetközi szintre) lépjek a munkámban, nagyobb nemzetközi munkatapasztalatot szerezzek, és végül ott helyezkedjek el. Azért Anglia, mert az esetemben ott van ennek a munkaterületnek a központja, illetve a folyékony nyelvismeret miatt.


Kb. mekkora megtakarítással érdemes belekezdeni/elindulni?


2019. febr. 9. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2-3m huf
2019. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell 2-3 millió forint ha dolgozni jössz ki.

A kérdés az, hogy melyik város, és mik az igényeid. London a legdrágább a szállás. Külterületen 1 szoba (lehet nyolcadmagaddal élsz majd egy házban) heti 120 gbp indul... Kezdésnek ki kell fizetned 2-3 heti depositot, és + 1 heti szobabérlést. Vidéken már találsz heti 80 fonttól szobát. Lakásbérlést nem írom le, mert ott sok minden elvárás. Nem tudom milyen szakmai sikered van pont érettségi után, de ha betartják a fizetési szabályokat( és hidd el, itt kint is inkább a minimálbért szeretik adni) akkor elég kevés lesz az órabéred. Jelenleg a minimálbér £ 7,83/ óra 25 év felett. £5.90 – ha 18-20 éves vagy.. Nos ez kevés.

Ugye ott van még a kaja, megélhetés, utazási költség. A tömegközlekedés sem olcsó. Kajaösszeg tőled függ, hogy havonta mennyi pénzt költesz el. Ha igényes, egészséges ételeket akarsz enni akkor drágább. Ha a pocsék ételek is jók, a lényeg, hogy olcsó legyen akkor olcsóbban is jössz ki. Pl: Lehet kapni 36 pennyért kenyeret (olyan is) de lehet kapni 1,50 fonttért is. Ha magad főzöl tudsz spórolni. Ha pubbókban eszel, vagy pizzát rendelsz, vagy kebabot akkor sok lesz a havi kaja pénz. (pl: mi múlthéten 3 pizzát rendeltünk, mellé csirkefalatkát, és valami másfajta csirkét is, és ez kicsivel több mint 40 fontba került..Nem olcsó)

Szóval lehet utána számolnod mennyire lesz szükséged.

2019. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene 3 millió forint?Mire?

Én 1000 fonttal mentem ki,azt mondtam magamnak ha ennyiből nem tudok kint elindulni,akkor nem érdemes maradnom..pedig még csak angolul se beszéltem,néhány szót ismertem,viszont a szakmámban elég jó vagyok,egy csütörtöki nap mentem,hétfőn már dolgoztam..3.5 év múlva jöttem haza 55000 fonttal.Függ attól hová mész,főváros,nagyobb városok,vagy vidék,lakhatást,utazást tekintve nagyon nem mindegy anyagilag.Véleményem szerint 2500-3000 font elég kell legyen.

2019. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokmindentol fugg. Ha munkad es szallasod megvan, annyi penz kell amivel kihuzod az elso fizuig. Ha semmi nincs, akkor viszont valoban jonnek a tobbezer fontok.
2019. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minimum ezer font. Városrésztől függően Londonban egy egyszemélyes szoba heti bérleti díja 70-120 font körül mozog. És igen, a legtöbb szálláson 6-10 ember lakik egy rakáson, sokszor egy konyhára, egy fürdőre.


Más városokban ez olcsóbb, havi 500 fontból már kibérelhetsz egy kis lakást. (Pl Manchester.)


Én ezelőtt három évvel 700 font megtakarítással jöttem ki, de nekem az érkezésem másnapjától már volt munkám, és hetente kaptam fizetést. A legtöbb helyen le kell perkálni költözéskor 1-3 hét depozitot, pulsz a közlekedés díja. azzal is számolnod kell, hogy esetleg nem tudsz egyből másnap dolgozni kezdeni. (Bár nem tudom, milyen fajta munkád van, amit ennyire fiatalon akarsz külföldön fejleszteni, de sok helyen ugye elvárnak azért pár év munkatapasztalatot, a nyelvtudás nem elég.)

2019. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kb 2000 font minimum. En mar allasszerzodessel a zsebemben jottem ki, lakast bereltem, deposittal egyutt helyben lepengettem 1200at, es meg egy honapig meg is kellett elni. Eppen hogy eleg volt.
2019. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!