Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szarajevó miért annyira jó hely?

Szarajevó miért annyira jó hely?

Figyelt kérdés
Olcsó úti célt kerestem, és szinte mindenki Szarajevót ajánlotta, de senki sem fejtette ki bővebben, csak annyit írtak, hogy hangulata van.

2019. ápr. 8. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, mert ha megkérdezik milyen a Jevó, akkor általában azt mondják xar.


[link]



ez angol leírás róla 10 ok hogy elmenj oda

2019. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag ki van vakarva a retekből, olcsó, érdekes a kultúrák keveredesése jo a kaja, érdekes a történelme. Meg 45 perc repcsivel szóval ideális célpont egy hosszú hétvégére.
2019. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És az igaz, hogy viszonylag könnyen lehet boldogulni angollal?

2019. ápr. 8. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondanám de a helyiek nem bunkóznak szépen kézzel lábbal elkommunikáltok.
2019. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Valóban azért, mert hangulata van. :D

Bővebben kifejtve számomra az volt a legérdekesebb, ahogy több kultúra találkozik ott egymással, sőt nem csak hogy találkozik, hanem aktívan él egymás mellett és egymással. Az egész városnak, különösen az óvárosi résznek (ami elég nagy, és nagyon szépen ki van építve) lelke van, a rengeteg árus és csodaszép ház között sétálva gondolatban átérezheted az egész történelmét. Ezen kívül pedig én nem éreztem turistavárosnak (bár nyilván rengeteg turista volt, nyáron voltam), ahol csak azért van nyüzsgés, mert mindenki oda kirándul (ebből a szempontból Mostar napközben számomra nagyon rossz élmény volt), hanem úgy tűnt, sok helyi is van ott, tényleg élik az életüket. Az óváros többszöri bejárásán kívül nekem nagyon jó élmény volt felmenni a '84-es téli olimpia megmaradt bobpályájának romjaihoz, és azon sétálni, szintén átélve a múlt és a jelen kapcsolódását, abban, ahogy néhol szinte teljesen benőtte a növényzet, valamint tele van graffitizve. A muszlim temetők is letaglóztak, azt hiszem nem illik ilyet mondani egy temetőre, pláne nem egy mészárlás idejére emlékeztető helyre, de értsd jól, nagyon szépnek találom magát ezt a temetkezési formát, az egységességét és egyszerűségét és érdekes volt, mert soha nem láttam ilyet ezelőtt.

A személyes kedvencem pedig a Bijela Tabila (White Fortress) volt, nem az erőd miatt (az önmagában egy rom, ahol a füvön kívül semmi sincs), hanem a kilátás miatt. Elképesztő látvány volt, ahogy az egyik irányba a város terül el alattunk, de a másik irányba átnézve csak zöld dombokat látni szép íves autóúttal, ami alagutakkal alkalmazkodik a természetes vonulatokhoz. Ráadásképp imaidőben értünk fel ide, és felejthetetlen élmény egyszerre 8-10 helyről visszhangozva meghallani a müezzint. (Ha nem autóval mész, gondold meg azért tényleg fel akarsz-e menni ide, mert objektívan nézve nem sok minden van itt, lehet más típusú utazónak nem olyan nagy élmény ez, de vagy sokat kell sétálni, vagy várni a buszra, ami elég hektikusan jár.)

Összefoglalva nekem a kulturális sokszínűsége és különlegessége tetszett benne a legjobban, és mivel a fapados járatokkal valóban könnyű elérni, én is bátran ajánlom neked.

2019. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Betolsz egy tál zseniális csevapot, aztán beülsz egy török kávéra, vizipipára gyújtva a török időket és a monarchia korát egyaránt megidéző belváros kis félreeső sikátorában. Aztán felsétálsz a domboldalon, lábad alatt a város és egyszer csak öt-hat irányból imára szólítanak...majd szinte ezzel egyidőben megkondulnak a harangok is. Élő történelem az egész város.
2019. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

@4 Ne mondd már, eddig eltöltöttem cca egy hónapos Boszniában (messze a kedvenc európai országom) meg körülbelül ugyanennyit a többi ex-jogoszláv országban és a fővárosokban a 60 pluszos takarítónénik is elég jól tudnak angolul, a Lajtától keletre messze ezekben az országokban a legjobb az angoltudás, magasan Magyarország felett.


A kérdésre is válaszolva: Szarajevót nem magyarázni, hanem megélni kell, személy szerint nekem nagyobb élmény volt, mint New York, Tokió vagy épp Moszkva, az egész világon csak Saigont és Budapestet szeretem legalább annyira, mint Szarajevót.

2019. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!