Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban a vonaton ha...

Olaszországban a vonaton ha jegy nélkül utazom mi a következménye?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Olaszországban egy ÜGYBEN. Nem is ez a fontos. Érdekelne, hogy mi lehetett volna a következménye ha jön a kalauz? Ott mi történik ilyen esetben?

A:Rendőrt hívnak.

B:Pénzbírság és Rendőrt hívnak.

C:Rendőrt hívnak és bevisznek.


Komolyan érdekelne. Nem azért nem vettem jegyet mert nem volt rá pénzem. Hanem mert este volt és csak automaták voltak. Egy helyi srác is próbált segíteni, de ő sem talált olyan opciót ami nekem jó lett volna, a vonat mégis onnan indult és ért is velem a reptérig ahol vártak, de az nem fontos.



2019. máj. 19. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak egy bírság csekk. én megvettem az automatába a jegyet, csak nem érvényesítettem. mert nem tudtam hogy azt is kell. de rendőrrel nem fenyegettek, sőt a végén bírságtol is eltekintett.
2019. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de az én helyzetem más, engem ha megláttak volna az olasz Rendőrök... Mindegy ez nem ide tartozik. Jobban féltem attól mi van ha nem érek oda időben a találka helyre... De ez sem a kérdéshez kapcsolódik. Végülis oda értem se rendőr se koporsó...
2019. máj. 19. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
ha képbe kerül a rendőrség akkor ott már bármi lehet. az olaszok öntörvényűek, ennyiért is lecsukhatnak ha ugy van kedvük.
2019. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt. Ugyanis én már többször is utaztam vonattal Olaszországban, de még minden alkalommal jött a kalauz.
2019. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, dehogy csuknak le :D

Szép is lenne ha azért mert valaki jegy nélkül száll fel a vonatra lecsuknák. (ha elkezd balhézni vagy durvulni a kalauzzal, na az már más, de ilyen viselkedést ha van jegye az utasnak se tolerálnák).

Több lehetőség áll fenn, lehet jegyet venni a vonaton a kalauztól 5€-val többe kerül így. Ha valami miatt nem tudod vagy akarod kifizetni akkor kapsz büntetést amit utólag kell befizetned csekken.

Ennyi.

(Olaszországban élek)

2019. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!