Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik romániai (inkább...

Melyik romániai (inkább erdélyi) várost ajánlanátok?

Figyelt kérdés
4 napos nyaralást tervezek, de nem igazán tudom, melyik város lenne a legmegfelelőbb, mivel minden napra szeretnék valamilyen programot. Tudnátok tippeket adni? Előre is köszönöm a válaszokat! 😊
2019. máj. 20. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Szia.

Attól függ, mit szeretnél megnézni, mi érdekel inkább. Én erdélyi vagyok, ha gondolod, tudok segíten. Írj nyugodtan.

2019. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Szováta. Ott a Medve tó, lehet kirandulni a környéken, közeli városokban is van látnivaló, pl. parajdi sóbánya, korondi kerámiák.
2019. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Én is Szovátát ajánlanám. Tudtok fürdeni a Medve-tóban, kiépített, sós vízű, nagyon egészséges és remekül fenntart a sós víz. Ezenkívül pár km Parajd, ott érdemes meglátogatni a sóbányát.


[link]


Kolozsvár is jó hely, és nincs annyira messze, ha oda mentek akkor a Tordai-hasadékot nézzétek meg, ami mellette van (gyakorlatilag egy szurdok).


[link]

2019. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
48%

ENN TUDOM!!!Figyeeelj ahh de mazlista vagy, minden almom eljutni oda,

Csíkszeredára menj De időbe mert május 31-en le lesz zárva az az autoforgalom, mert jön a pápa juni 1 én helikopterrel, az átépített Somlyói hármashalom oltár a pápamobiljával közeliti meg, aztán lesz szent mise , ami 11:45kor kezdődik de a belépés már kora hajnalban kezdetét veszi, a szertartás latin nyelvű lesz, magyar enekekkel a szentatya pedig olaszul fog prédikálni magyar szinkron tolmaccsal. Ha mész , ne vigyél üveget vagy hegyes szúrós gyúlékony eszközt . Aztán juni 8án lesz a búcsú csíksomlyón , a 12:30kor kezdődő nagymiset a kegytemlomtol 700méterre lévő Kissomlyó hegy és Nagysomlyó hegy közötti hegynyeregben tartják meg. Csíkszeredába jelenleg nincs fizetős parkolási rendszer de nagyon nehéz lesz a parkolás , ha tilosban hagyod akkor 15ezer foritnak megfelelő bírságot kapsz

2019. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kolozsváron igazából akkor van látnivaló komolyabban, ha erős történelemtudományi érdeklődésed van (több múzeum, műemlék). Ezen túlmenően sok mindent nem tudnék felsorolni, a főteret szokták megnézni a turisták, esetleg kimásznak a Fellegvárba és annyi. Közelben a Tordai-hasadék, meg a tordai sóbánya is megér egy misét szerintem, nemrég voltam, elég okés.


Székelyföldön több látnivaló van, de ehhez naponta autóba kell ülni, mert nem egy helyen vannak. Ezeréves határ Gyimesekben, parajdi sóbánya, csíksomlyói kegytemplom (de ugye jön a pápa nemsokára), Gyilkos-tó, Szováta, ezek.


Még egy harmadiknak megemlíteném Szebent, európai kulturális főváros is volt 2007-ben, jelentős szász épített öröksége van, csodálatos főtérrel. Esetleg még Brassó.


Én pl. ha négy naposra mennék akkor 2-3 nap Székelyföld, visszafele meg egy nap Kolozsvár és környéke/Szeben.

2019. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Brassó
2019. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Romaniaban a fovaroson kivul szerintem nem nagyon talalsz olyan varost, amelyben 4 napot izgalmasan es valtozatoasan eltolts turistakent. Ha a kornyek is jatszik, akkor viszont eleg sok lehetoseged van. Mi erdekelne inkabb?
2019. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hali,


ha városnézés a cél, akkor egyértelmű, hogy Szebent kell megcélozni: [link]


De ha kellően mobilosak vagytok (autóval jösztök), akkor Szováta vagy Csíkszereda a jó választás főhadiszállásnak. Mindkettől körül számos szépség van, és a nap nagy részét a természet közelében, az autótól távol lehet tölteni. :D

2019. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Lepontozoktol kaphatnek en is par peldat, nagyon kivancsi lennek.
2019. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült megszervezni az utazást. 😊
2019. jún. 6. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!