Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyermekek külföldi utazásait...

Gyermekek külföldi utazásait szabályozó előírásról hallottatok már?

Figyelt kérdés

Londonban készülünk kislányommal Wizzair-rel, férjem már kint van, szükséges ez a nyilatkozat?:O

Most hallok, olvasok erről először.


...a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott (és a tranzit) ország nyelvén készült (vagy fordítással ellátott) hozzájáruló nyilatkozatát a kiskorú külföldre utazásához, ottani tartózkodásához. A nyilatkozat tartalmazza a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatait is (születési adatok), a kiskorú úti okmányának számát, a külföldi tartózkodás célját, helyét (cím, telefon), a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatait, elérhetőségét. A kiskorúak külföldi utazásának előkészítése során fordítsanak kiemelt figyelmet a célország (tranzitországok) szabályainak,...


2011. nov. 3. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így van.

Èpp minap mondta az egyik ismerösöm egy sztorit, (külföld)

hogy az anyuka egyedül utazott a gyerekével, de anyuka nem vette fel a nevét apukának, és nem engedték át az ellenörzésen, míg apuka oda nem ment és igazolta anyukát.

2011. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egységes szabály nincs erre, nem árt ha van ilyen papír.

Én sokat utaztam egyedül a kiskorú unokaöcsémmel, de soha, sehol nem kértek semmit.

2011. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én most olvasom ezt először. Jövőhéten utaznék kisfiammal.

Tényleg kell ilyen?

2011. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
EU-n belül szerintem nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy kérjenek ilyet, mivel eleve nincs is határellenőrzés. Én emiatt nem aggódnék.
2011. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Megkérdeztem a repteret.

Ezt a választ kaptam:

Tisztelt xxxxx!


A Határrendészet tájékoztatása szerint elegendõ az édesapa részérõl egy beleegyezõ nyilatkozat magyar és angol nyelven.


A nyilatkozatot az édesapa írja alá.



Üdvözlettel:


Contactcenter

2011. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyébként bármi kérdésetek van a contactcenter@bud.hu -ra írjatok. Egy max 2 órán belül válaszolnak.
2011. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!