Kezdőoldal » Utazás » Európa » Életemben először Albániába a...

Életemben először Albániába a tengerhez szeretnék utazni augusztus végén, szeptember elején. Hova érdemes menni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik már voltak ott. Repülővel tervezem az utazát Tirane-ig. Onnan hogyan érdemes továbbutazni? Béreljek autót (ami nyilván drágább), vegyem igénybe a légitársaság (Wizzair) transzferét, vagy tömegközlekedéssel is megoldható (olvastam, hogy nem első osztályú)? Melyik részre, mely városba érdemes megszállni? Milyen az élelmiszer boltok sűrűsége, kínálata?
2019. jún. 14. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Mi tavaly voltunk, igaz nem repültünk, 3 autóval mentünk, 9 felnött 2 gyerek.

Vlorában voltunk, szép hely, bookingon foglaltam 3 apartmant 150 euróért 6 napra, mire odaértünk már nem volt szabad, meg se talaltuk, telefonon amikor hívtam, hogy merre van közölte, hogy már nincs szabad apartmanja, este 8 kor, szerencsére találtunk egy hotelt, az 20e volt egy szoba amiben volt 1 franciaágy és kanapé vagy 3 egy szenélyes ágy, kb 10 percre a parttól.

Boltok elég sok kis bolt van, a parton is, így sört, vizet ott vettük strandolás közben, egy 0.5 ös kóla pl. 100 lek, 80 cent, kávé a parton ugyan annyi, kebab féleség 150 200 lek, pizza 500 lek, levesek 300 400 lek.

Egyszer bementunk a főtérre busszal, kb 2-3 km volt 6-nak 120 lek, azaz 1 euró, valami régi bussz volt, de érdekes.

Szerintem menj tömegközlekedéssel, azt fillérekért megúszod.

Egy dolog ami nem tetszett, hogy nem adnak a biztonságra, pl. sétálsz a parti sétányon és ott tátong egy nagy kanális tető betörve és le sincs fedve semmi, ott műanyag kanális tető volt mindenhol és mind be volt törve, de sehol még csak meg sem jelölték szalaggal vagy valami.

Érdekes volt, hogy a rendőrök sport motrokkal, ilyen cbr ninja-kal járkáltak ketten, a hátsó elég érdekesen nézett ki magzat pózban kzporogva.

2019. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Vannak a neten blogok, fórumok és élménybeszámlók. Értelmesen le vannak bennük írva azok a dolgok, amiknek a keresésével ezek szerint te nem szívesen töltenéd drága idődet.

Pedig enélkül nem fog menni.

2019. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válazolónak köszönöm a válasz, ment a zöld kéz. Második válaszolót pedig megnyugtatom, hogy utánanéztem, de voltam olyan bátor, hogy itt is feltettem a kérdést, mert így egyben (az összes kérdésre) nem nagyon talátam összefoglalót. Az belföldi járatos kérdésre is csak angolul (pontosan honnan indul, mikor stb.).
2019. jún. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!