Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban hepatitissel...

Olaszországban hepatitissel kapcsolatban mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt olvasom, hogy nagy a fertőzés veszély, Trieszt környékére mennénk.

2019. jún. 17. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne szúrd meg magad hepatitises tűvel.

Amúgy kaptál elvileg oltást ellene.


Hepatitis mi amúgy? B? C? Nem mindegy ez sem.

2019. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hepatitis A elsősorban, ami tengeri ételekkel, széklettel, szabad vizekkel, ivóvízzel terjed. Utazás előtt kb.2-3 héttel lehet védőoltást kérni, amiről lecsúsztunk.
2019. jún. 17. 13:24
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
Trieszt meg környéke azert nem ilyen harmadik világ beli város hogy te ott csak úgy összseszedj barmilyen hepatitis fertőzest!Nyilvan az esely mindig meg van de itt erősen közelit a nullához!
2019. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olaszországról van szó, nem valami full AIDS-es stb-s koszfészekről. Háromszor voltam, soha semmi bajom nem lett, a hepatitisnek kb pont akkora esélye van az olaszoknál, mint nálunk.
2019. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem harmadik világ beli hely, de Cseh ország, Horvátország sem az és bizony ott is erős a fertőzöttség. :( Sajnos nem kell már ehhez Afrikáig, Dél -amerikáig utazni. Ha valaki kicsit utána olvas láthatja, hogy nem én fantáziálok... És leginkább tapasztalatok érdekelnének, nem azt a kérdés, hogy van-e hepatitis olaszországban, mert van. De köszönöm a válaszokat! És beelőzné a ne egyél szart válaszolót is, hogy rendben, köszönöm, erősen fogok próbálkozni, de nehéz lesz ellenálnom a kísértésnek...
2019. jún. 17. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi van? Csehek, horvátok?😂 És a magyarokat akkor hova sorolod? (Pl. Balaton környékét, ahol bizony láttam már, hogyan tárolják pl. a lángos alapanyagait)

Nem mindenféle nők lapját meg közszolgálatit kéne bámulni (mert egy tudományos szaklap nem fogja erősen fertőzöttnek írni Csehországot, az tuti) és rettegni, hanem utazni.

Én mellesleg éppenséggel saját tapasztalatot írtam, hogy 3x voltam Olaszországban kb. 10 városban és sehol nem lett semmi bajom. Ja Horvátországban, sőt kapaszkodj meg, még Albániában és Bulgáriában se.

2019. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A WHO információja alapján. Olvass, rád fér...
2019. jún. 17. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Olvastam, nem találok általad állított statisztikát. Persze simán lehet, hogy nem voltam elég alapos. Megmutatnád, hogy konkrétan te melyiket láttad?
2019. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem kell annyira leoltani a kérdezőt. Nem kérdez hülyeséget. Mi Afrikába indulunk, ezért oltatjuk magunkat hepa A és B ellen. Mielőtt elkezdtük az oltássorozatot utánaolvastam a betegségeknek. Teljesen meglepődtem, amikor olvastam, hogy Európában a legveszélyeztetettebb terület hepatitis szempontjából Olasz és Horvátország. Sőt Magyarország sem veszélytelen. Ennek ellenére ha nem mennék Afrikába, egy olasz nyaralás miatt nem oltatnék. De ha aggódsz akkor inkább oltass, legalább megnyugszol. Arra számíts, hogy nem olcsó.
2019. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, Afrikába mentetek, ami köztudottan veszélyes, okos ember be is oltatja magát oda. Nem Olaszországba...

Egyetlen szóval sem mondta senki, hogy nem létezik a hepatitis Európában. De ennyire parázni és erős fertőzöttséget kiáltani nevetséges.

2019. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!