Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Horvátors...

Mit érdemes megnézni Horvátországban, ha Bribirben szállunk meg (Krk sziget mellett)?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk még külföldön, 5 napra megyünk. 2-3 órát autóznék szívesen (oda és vissza) a "környéken", ha van valami, amit érdemes megnézni. Kb. 2 nap biztos, hogy csak tengeparti piheni lesz, de magunkat ismerve unni fogjuk utána :) Minden tipp érdekel.

Másik kérdés: Tengernél "hogy működik" a fürdés? Kijelölt területen lehet csak vagy bárhol, amit alkalmasnak találok? Fizetni kell-e érte, ha kijelölt területre megyek? Ezzel kapcsolatban is minden infó érdekel, mivel senkit se ismerek, aki járt volna eddig tengerparton. :)


2019. jún. 30. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy miért szálltok meg egy semmitmondó kis faluban a tengerparttól 10 km-re, tengerparti nyaralás címén??


Legközelebbi és legszebb strand Selce. (9km)

Természetesen ingyenes.

2019. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*Program egy teljes napra: Plitvice Nemzeti Park sok vízeséssel. (90 km.)

(Úgy tudom, hogy be kell jelentkezni időpontra, a tömeg miatt.)

2019. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
Azon a parti reszen pont semmi nincs ami megnézésre erdemes!Crikvenicai turistagettót lehet meglatogatni,de attol szerintem sokkal jobb es ertelmesebb program ha atmentek a krk szigetre,azon belül is stara baskara.....erintetlen kis öblök,teljes nyugalom,a krk szigeten amugy is van még jo pár latnivalo,még cseppkőbarlang is(kicsi de szep)illetve a vilg legszűkebb utcaja vrbnikben ami 43centi "szeles".....stb stb,ugyhogy en atmennek a szigetre!
2019. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt találtunk jó áron, jó szállást. Nem értem miért ne lenne tengerparti nyaralás, ha kb. 10 percre van a tengerpart. :) Legalább a lent bulizó fiatalokat én nem fogom este hallani. Köszönöm a tippeket, a nemzeti parkkal én is szemeztem, illetve a szigetre is mindenképp bemegyünk. :)
2019. júl. 1. 06:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Plitvicébe nem ajánlott nyáron menni, mert túl nagy a tömeg, ráadásul a főszezonban méregdrága.


Amit mindenképpen megnéznék a helyetekben:

Bár nincs a szomszédban, de érdemes autózni miatta, a Velebit Botanikus Kert. Ezt ne egy sima botanikus kertnek képzeld el, hanem egy terület 1500-1600 méter magasan, ahol néhány hegycsúcs és töbör van, füves, sziklás, törpefenyves, fenyves környezetben, ahová a Velebit hegység más részeiről is odatelepítették a növényeket. Nem túl nagy terület, fél nap alatt bejárható az egész jelzett turistautakom, de lehet könnyű vagy nehezebb kört is csinálni, a csúcsokról jó időben szép a kilátás a tengerre. Persze ez is belépős, de nem annyira drága, mint Plitvice, és tömeg sincs igazán.


Krk szigeten szerintem természetileg Baska és környéke a legszebb, ha nincs a legnagyobb kánikula, vagy bírjátok a meleget (kopár vidékről van szó), akkor érdemes Baskától keletre tenni egy kis túrát a Vreznica kanyonba, és onnan a Vela luka és Mala luka öböl strandjaihoz.


A legszebb tengerparti település pedig véleményem szerint a Krk-ön Vrbnik, de amúgy Krk várost is érdemes meglátogatni.


Ha már a közelben van, érdemes Rijekába (Fiume) is elmenni, szép, hangulatos a belvárosa.


A strandolást a tenger ezen szakaszán úgy érdemes megejteni, hogy elindultok délre a tengerparti úton, és lakott területen kívül találtok olyan helyeket, ahol le tudtok parkolni, és le tudtok menni a parthoz. Így jó esetben olyan helyet is tudtok találni, ahol egész nap csak ti vagytok, vagy legalábbis csak néhány ember, és mégis gyönyörű partszakasz. Sokkal jobb, mint a tömegstrandok.

2019. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, a linket elfelejtettem:

[link]

2019. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos mivel párommal suli mellett dolgozva tartjuk el magunkat, nagy kirándulásra nem volt lehetőségünk. Ahogy az egyik válaszoló írta, a "turistagettó" valóban szörnyű. A parthoz le se tudtunk menni, mivel szabad parkoló sehol se volt. Sajnos stara baska is nagyon tele volt, még az a rész is, ahol az út mellett lehet autóval megállni, majd meredek hegymászással a partra jutni. Sajnos a kevés büdzsé miatt hajóval nem tudtunk eljutni az érintetlenebb részekre. Az összes napot Krken töltöttük. Ha valaki véletlen ide tévedne, ajánlom a Cizic strandot (itt kevesen voltak), illetve a sziget nyugati oldalán található "Magneli beach"-et, ahol háborítatlan környezet vár mindenkit.

Jövőre okosabbak leszünk, nem az olcsó szállás lesz s fő szempont. :)

2019. júl. 22. 16:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Olcsó húsnak híg a leve...

Ha kell, akkor tudok segíteni KÖZVETLEN tengerparti apartmannal Trogír közelében.

Itt hely is van mindig a hosszú strandon és saját ingyenes parkoló is jár az apartmanhoz.

(Csak privátban írj ha érdekel, mert itt reklámnak minősülne.)

2019. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Olcsó húsnak híg a leve, de még mindig többet tapasztaltunk, mintha itt.

Köszönöm az ajánlatot, de nem tervezünk egy jó ideig oda menni, jövőre olaszországi túra a cél.

2019. júl. 23. 17:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Az jóval drágább lesz.

üdv.

2019. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!