Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban sok magyar...

Horvátországban sok magyar szokott nyaralni, ki vannak írva a dolgok magyarul is, kb annyira mint például Balatonon angolul vagy németül? Tervezek menni, csak érdekelne hogy mire kell számítani .

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy ugye ha a magyar külföldre megy strandra , akkor az valószínűleg Horvátország-ban lesz, és érdekelne hogy emiatt ki írják a dolgokat magyarul is ?

Azért érdekelne hogy amúgy is sokáig Magyarország része volt , meg rengeteg magyar szokott horvát tenger partokra menni stb... ki írják-e legalább annyira a dolgokat magyarul mint a Balatonon angolul vagy németül?



2019. júl. 2. 15:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hát , úgy látszik a horvátok elfelejtették hogy pár száz évig egy ország voltunk... , na mindegy.


Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 4. 15:02
 12/17 D. Brasco ***** válasza:
86%

"Hát , úgy látszik a horvátok elfelejtették hogy pár száz évig egy ország voltunk.."


Nem volt mit elfelejteniük mert sosem voltunk velük egy ország,főleg nem évszázadokon át!De gobdolom akkor nekünk is ki kellen írni mindent törökül,hiszen mégis csak itt voltak 150 évig.......vagy osztrákul,hiszen nem is olyan régen volt,hogy együtt toltuk a biciklit..........nem is kevés ideig.......

2019. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem beszelve az oroszrol...
2019. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Úristen az ilyen miért nem marad otthon... Balatonon minden ki van írva magyarul :)


"egy ország voltunk" - Akkor te miért nem tudsz horvátul?:D

2019. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mert akkor magyar királyság voltunk nem horvát :)
2019. júl. 7. 23:20
 16/17 anonim válasza:
Én még Eszékben, Zágrábban, horvát szigeteken se láttam kiírva magyarul dolgokat. Legtöbben németűl beszélnek.
2019. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15 Dede, azt úgy hívták mindig is, hogy Horvát Királyság, csak közös volt a király


Amúgy én az Isztrián többször is találkoztam már magyarul kicsit beszélő árusokkal, vendéglátósokkal, abszolút nem ez a jellemző, de előfordul. Meg arrafelé sok esetben jobban beszélnek nemhogy németül, de még olaszul is, mint angolul.

2022. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!