Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Magyar név útlevélbe, Angolul?

Magyar név útlevélbe, Angolul?

Figyelt kérdés
Van egy gondom: Útlevelet csináltatok es A weboldal ahol a jegyet vennem meg, es keri azt a nevet aminek PONTOSAN annak kell lennie ami az utlevelemben szerepel, DE csak angol karaktereket lehet hasznalni. Felhivtam az okmanyirodat, azt mondtak az a nev fog szerepelni benne ami az anyakonyvi kivonatomban van: György ! De foglalasnal csak angol karaktert lehet hasznalni, DE pontosan egyeznie kell az utlevelben levovel. Most akkor??? György? Gyorgy? Gyoergy? Ha nem egyezik allitolag nem engednek utazni sem. Legyszi valaki mondja el, mert nem tudom a jegyet megvenni e miatt, es jegy egyre dragabb! :( . koszonom!
2015. jún. 12. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj e miatt, engem Matyas-nak hivnak, en sem szoktam ekezetet irni a foglalasnal es rengetegszer utaztam mar igy kulonbozo helyekre, kulonbozo legitarsasagokkal problema nelkul.
2015. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod, de Aggodok, mert az oldalon felhivtak a figyelmet arra hogy pontosan egyeznie kell a neveknek a jegyen es az utlevelben. Hong Kong-ba mennek, es akihez megyek Ö is azt mondta egyeznie kell a nevemnek mert nem fogadjak majd el az egeszet, nem repulhetek. Az szemelyimen van egy sor ahol a nevem Gyoergy. Lehet ez az angol valtozat? Ezt kelle beirni? Vagy ekezet nelkul: Gyorgy? Hmm. Bocsi, de duhos vagyok hogy ezen el akadok.
2015. jún. 12. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A GYORGY és a GYOERGY is megfelelő.
2015. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell túl lihegned a dolgot.

György a neved akkor szépen beírod, hogy GYorgy.


Nekem is ékezetes nevem van és ékezet nélkül írom, a férjemnek is ékezetes neve van, ráadásul Győző a neve. Neki is csak Gyozo nevet írunk. Sok helyen voltunk már a nagyvilágban, és sehol semmi gond nem volt. Mindenhol tisztábban vannak azzal, hogy az angolban nem használnak ékezetes betűket.

2015. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat! Megprobalom akkor! :)
2015. jún. 12. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne akadj le ilyen semmisegeken... A gyorgy az pontosan ugyanaz mint a györgy vagy a gyoergy


De Géza az már nem pontosan ugyanaz, arra vigyazz!! ;)


Azert elèg gàz ha ezen agyalsz és csak emelkedik közben a jegy ára...

2015. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!