Kezdőoldal » Utazás » Európa » Asuztriában mennyire veszik...

Asuztriában mennyire veszik komolyan a "szabályokat"? (LENT)

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy hány éves kortól lehet Bécsben cigit és alkoholt venni? Illetve, mennyire tartják be ezeket a szabályokat? Jövőhéten megyek ki és érdekelne. Illetve a cigiautomatáknál hogyan történik az "ellenőrzés"?


Előre is köszönöm a válaszokat!


17/F



2019. júl. 5. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos találsz olyan boltot, ahol kiadják.

Automatával én Németországban találkoztam, 20 évesen, de megszívtam, mert nem volt német személyim amit bescannelhettem volna.

2019. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Megpróbálom majd egy-két boltban, de azért viszek egy dobozzal, ki tudja.
2019. júl. 5. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Automaták kilőve ha nincs igazolványod vagy osztrák bankkártyád.
2019. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen igazolvány kell? Jó a magyar is? És ha igen, akkor elég a személyi szám vagy kell maga a kártya is?
2019. júl. 5. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztrák kell. Külföldi, akinek nincs osztrák, német vagy svájci igazolvanya vagy bankkártyája, csak boltban vehet cigit. Automatából nem
2019. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ausztriában 16 éves kortól vehetsz alkoholt egy megadott százalékig(10-15 környékén van a limit azhem), és dohánytermékeket. De ezt mind csak alsó Austriában és Lichtensteinben. Amúgy wikipédián ki van irva minden adat pontosan.
2019. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most értem haza. A lényeg: tényleg bankkártya kell az automatához, de 6 trafikban voltunk, abból 5-ben kiadták és még jót is beszélgettünk a pénztárossal. Az alkohol pedig úgy szint. Bementünk 3 bárba, mindegyikben ittam whisky-t és feleseket is. Sőt az egyikben még abszintot is. Sehol nem kértek személyit.


Amúgy köszönöm a válaszokat! (Zöld kéz mindenkinek)

2019. júl. 17. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Ausztria? Asztúria?
ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!