Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha van feladott poggyászom,...

Ha van feladott poggyászom, meg egy kézi poggyaszom, akkor a gyógyszereket (semmi létfontosságú) a feladott poggyászba kell tenni v felvihetem a gépre?

Figyelt kérdés
Sima úti patikára gondolok: fájdalom csillapító tabletták, sebfertőtlenítő krem, viszketes enyhítő krém, antihisztamin folyadék.
2019. júl. 6. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Krémeket, folyadékokat csak a limitek betartásával viheted fel kéziben.
2019. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A repülőre folyadékot / folyékony dolgot (többek között krémet is) külön-külön kell becsomagolni átlátszó, maximum 100 ml-es flakonba, azokat pedig egy 1 literes átlátszó műanyag zsákba kell rakni. Most kedden (07. 02.) voltam a repülőtéren, és a 2B terminálon a check-in résznél volt kirakva egy kis pult, ahová ki voltak írva a tudnivalók és ott lehetett venni műanyag zacskót is (ingyen; 100 ml-es flakont nem sajnos).


Tabletták esetében nincs ilyen korlátozás, konkrétan gyógyszerekről nem tudok semmilyen szabályt. Mikor volt nálunk valami, nem figyelték.


Budapesten az ellenőrzést a repülőtér személyzete végzi, érdemes lehet írni nekik egy emailt ( [link] vagy felhívni őket telefonon (+36 1 296-9696).

2019. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lázcsillapító, görcsoldó, meg még egy-két gyógyszer mindig van a táskámban, akár repülők, akár nem. Ezeket gond nélkül felviheted a gépre.

A krémeket, folyadékokat pedig be kell tenni az átlátszó zacsiba, amibe a többi folyadékot is, mint a parfüm, izzadásgátló. Mikor legutóbb repültem, pont volt nálam egy kis tégely, orvos által felírt kenőcs, senkit nem érdekelt. Csak ne legyen nálad összesen 10x100 ml-nél több.

2019. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!