Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsbe utazni? Jó ötlet nekem?

Bécsbe utazni? Jó ötlet nekem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Nagyon messzi helyekre nem utaztam egyedül, egyetlen egyszer Franciaországba repülővel.

Bár az egyetemem (Debrecen) és a lakhelyem között utaztam de az nem egy nagyon nagy távolság.

Ha mondjuk el akarok menni vonattal Bécsbe, az nekem mennyire ajánlatos? Most ez hülyén hangzik de ha amúgy nem vagyok egy nagyon tapasztalt egyedül utazó, akkor bevállalható Bécs vonattal?

És amúgy Bécsben a vasútállomás mennyire van a központban?

Mennyire drága Bécsben a tömegközlekedés?

Mit érdemes megnézni?


És ha itt lefoglalok egy szállást, akkor mennyire megbízható ez neten keresztül?

Magyarországi szállodában valamiért jobban megbízok.


2019. júl. 9. 09:14
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Erre a vonatra gondoltam mivel kocsival nem tudnék menni, nem tudok vezetni és nem nagyon van más vonat Debrecenből.

2019. júl. 9. 09:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Debrecenből inkább mennék valahova fapados repülővel. Pl. Milánóba.
2019. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 subrette ***** válasza:

Bécsben a Főpályaudvar (Haupbahnhof) a központban van. Südtiroler Platz - Haupbahnhof metróállomáson Leopoldau végállomás felé felszállva 2-3-4 megálló belváros, a Karlsplatz, Stephansplatz, Swedenplatz megállók ebben a sorrendben.

Egy vonaljegy 2.40 EUR, napijegy 8.00 EUR.

17 EUR-ért lehet venni 24 órás Vienna Card-ot, amivel a tömegközlekedésen kívül sok múzeumba ingyen tudsz bemenni vagy kedvezményt kapsz.

2019. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vágj bele, egyszer csak gyakorlatot kell szerezni :-) De ha nagyon félsz, először csatlakozz szervezett városnéző utakhoz, aztán már lesz tapasztalatod, könnyebb lesz egyedül boldogulni. Azon felül szerintem társaságban jobb utazni, mint egyedül.

A netes szállásfoglalás teljesen megbízható, lehetnek fennakadások, de nagyon ritkák. Inkább olyan országokban, ahol egyébként is mindent nagyon lazán (mondhatni trehányul) kezelnek.

2019. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj nyugodtan:) nezz telekocsit is hatha az olcsobb, vagy külön vedd meg a vontjegyet pesttol van becsig 14€ Sparschein v mi. kerdezz ra debreceni nemzetközi penztarnal.:)
2019. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem árt, ha tudsz kicsit németül, vagy angolul. Különben nem tudsz eligazodni.

Bécs ugyanolyan nagyváros, mint más. Ugyanúgy ki vannak írva irányok helyek stb.

Azonban ha fogalmad sincs, mit érdemes megnézni Bécsben (bárhol) ne utazz. Minek. Itthon tájékozódj, döntsd el, mi érdekel, tervezd meg, aszerint keress szállást. Inkább a külvárosban, mert a közlekedéssel együtt is sokkal olcsóbb (igaz, több idő). De ha semmit sem tudsz a célhelyről, akkor minden időd a tájékozódásra megy és mégse találsz semmit.

2019. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont 3 hete voltam kint Bécsben. Kicsit izgultam természetesen, mert nekem is az első utazásom volt egyes egyedül külföldre :) Én a Hortobágy EC-re szálltam fel Kelenföldön, ami ha jól emlékszem Kijevből megy Bécsbe. Olyan két és fél órás lehetett az út. A vonat a Hauptbahnhofra érkezett meg, ami kvázi Bécs központjában van. 8 euróért vettem egy napijegyet, utána meg elmentem várostnézni. Amiket én néztem meg: Stephansdom; a Császári Kincstár és a Habsburg kripta a Hofburgban; sétáltam egyet a városháza és a parlament környékén, mert sajnos felújítás miatt mindkettő zárva volt; aztán a Weltmuseumban meglátogattam egy nagyon érdekes néprajzi kiállítást; végül pedig kimentem UNO-Citybe, ahol az ENSZ egyik központja van és felmentem a Donauturm kilátójába. Este pedig mentem koncertezni, mert eredetileg amiatt utaztam ki Bécsbe :) Szállást a Booking.com-on keresztül foglaltam 15 ezerért egy éjszakára, amivel minden abszolút rendben volt. Másnap reggel még átugrottam Flixbussal kemény 1600 forintért Pozsonyba egy újabb városnézésre, majd aznap este buszoztam vissza Budapestre. Én nagyon jól éreztem magam, remélem neked is hasonló élményekben lesz részed, ha úgy döntesz, hogy belevágsz :)
2019. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!