Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Értem én, hogy járvány van....

Értem én, hogy járvány van. De ha holnapra terveztem egy wellness hétvégét és el akarok menni? Agyon fognak lőni az utcán? Vagy leköpnek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 13:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, igen, volt haláleset a kollégám szülővárosában.
2020. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

#4,#6


Nem igazán olvasok híreket, TV-t végképp nem nézek ezzel kapcsolatban - mindössze két forrás van, ahonnan tájékozódom : külföldön élő ismerőseimtől és egy élő vírustérképből.


Annyit tudok mondani, hogy Olaszországban élő ismerősöm, amikor még csak a Kínaiaknál volt a vírus, nagy flegmával közölte, hogy mi nem parázunk, éljük tovább az életünket, mint máskor. Aztán febr. 23-án, amikor az első karantént elrendelték az olaszoknál 200 fertőzött volt és 5 halott, most, hogy nem telt el még 1 hónap sem, 35 ezer fertőzött van és majdnem 3 ezer halott !!

És ez még nőni fog, mert amikor északon vörös zónát rendeltek el kb. 1 hete, akkor megindultak hazafelé az olaszok délre - és vitték magukkal a fertőzést :-(


Itt az első vírustérkép, a kiinduló állapotokkal, amikor még csak Kínában volt fertőzés

[link]


És itt tudod követni a jelenlegi helyzetet a fertőzöttek, halálozás és gyógyulás adataival.


[link]

2020. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a másodiknak is véletlenül az elsőt tettem be - itt a helyes link:


[link]

2020. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
11%

11 es válaszoló.

Most tényleg,vagy csak a hasadra csaptál hogy mondj valamit???:)

Az is fúrcsa hogy egy ilyen vírus csak olaszba terjedt el hírtelen...

Na mindegy, nem erősködöm.

Számolj a legrosszabra ,és bíz a legjobba.

2020. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
23%
De azé ha esetleg,ne adj Isten valakinek van itt újságíró ismerőse.Kérem menjen el vele iszogatni.Itassa le és kérdezze ki...:)
2020. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy kínában mi a helyzet??Ott egy városba többmillió ember van egymás hegyén hátán...

Ott nem terjedt szét a vírus?

2020. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
29%

Na segítek egy kicsit a választásba.

Jönni fog valaki aki azt írja majd ,igen kikérdeztem egy újságírót.Tényleg nékem van igazam.

Na most döntsd el mi az igazság...

Elhiszed az ismeretlenek közötti vitákat,vagy elkezdesz érdeklődni.

Az internet és a média azért ad szabadságszólást ,hogy sose derüljön fény az igazságra.Még akkor se ha tényleg kiderül.Vakarózol ,hogy hogy is van ez??

Az érdeklődés csak akkor ér el igazságot ha magad jársz utána.Minden más vagy igaz vagy hamis.

2020. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy kínában mi a helyzet??Ott egy városba többmillió ember van egymás hegyén hátán...


Ott nem terjedt szét a vírus?"


Mert Kínában viszonylag rövid idő alatt karantént rendeltek el - és ne felejtsük el, hogy Ők jóval fegyelmezettebbek, mint az olaszok.


Az olaszoknál pont azért megy ilyen gyorsan a vírus, mert puszi, ölelkezés, "nekünk ne mondják meg, hogy éljünk, élünk, ahogy eddig is, nem félünk, stb "


Sajnos most látom, hogy a lista élére kerültek halálozásban - már több halott van nálik, mint Kínában :-(


És ami a még nagyobb baj, hogy Magyarországnak meglehetősen szoros kapcsolata van Olaszországgal - mind gazdaságilag, mind turizmus szempontjából...

2020. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Olaszországban terjedt el.

Franciaországban csak tegnap 90 halott volt. Férjem nagymamájával közölte a fia, aki orvos, hogy készüljön fel, mert 92 évesen ha elkapja, mivel végesek az eszközök, sajnos nem fogják gyógyítani. Nálunk pl (szintén Franciaország) hétfő óta 28 eset van (ebből 2 a második szomszédunk, egy idős házaspár). 3500 kórházi àgy van 866 ezer főre. 80 év felett sajnos hagyják az embereket meghalni.

2020. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszországi epicentrum, ahol kezdődött az egész, a bergamói kórház. A Sky News videóján azért igencsak jól látszik, hogy nem csak idős emberek, hanem bizony negyvenes éveiben járó férfiak is ott fekszenek az ágyakon, lélegeztetőgépen :-(

[link]

2020. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!