Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Balaton-felvidék világviszon...

A Balaton-felvidék világviszonylatban is szép, érdekes területnek számít?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 15:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen. Más kérdés, hogy nem igazán vagyunk tisztában az értékeivel és főleg nem aknázzuk ki és ismertetjük meg azokat a világgal .
2020. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem olyan, hogy mondjuk Ausztráliából kifejezetten a Balaton-felvidékre érdemes lenne utazni. Inkább úgy tudnám elképzelni, hogy bejárja ezt a régiót, ezért elnéz egy-két napra ide is.


Ami Magyarországon világviszonylatban is kiemelkedő, szerintem a történelmi városrészek. Legyen az a Budai Vár, Andrássy út, Esztergom, Szentendre, Pécs, Veszprém, Eger stb.

2020. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen pontja Magyarországnak, amiért nagyobb távolságokat hajlandóak megtenni emberek, az Budapest. A Balaton-felvidéken remekül lehet borozgatni, meg jókat lehet enni, de ne kábítsuk magunkat olyasmivel, hogy ilyen helyből ne lenne egy csomó a környéken. Szlovéniában például van, csak jár hozzá a Júlia-Alpok meg Michelin-csillagos éttermek.
2020. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk én pont azt nem értem, hogy miért pont Budapest a népszerű Magyarországon, azon kívül, hogy bulihely.
2020. dec. 2. 12:30
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
@14 Világbajnok ár/érték arányú fine dining, világszinten is kiemelkedő szecessziós építészet, fürdőkultúra, rengeteg szórakozási lehetőség, a szolgáltatásban dolgozó emberek sokkal nagyobb arányban beszélnek angolul, mint máshol az országban. Össze sem hasonlítható a többi hellyel.
2020. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen, de minden úgy szét van szórva a sok szürke városrész között. Olyan, mint egy esti vidéki utca, újholdkor, egy felhős éjszakán, csak a lámpák világítanak, köztük meg ott a sötétség.
2020. dec. 2. 13:01
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát turistaként elég könnyű az V. kerület, a Várnegyed, meg Belső-Erzsébetváros környékén maradni, nem mondanám, hogy szét van szórva.
2020. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat túrázok belföldön is, más országokban is, és összevetve más tájakkal, beleértve az említett Júliai-Alpokat is (voltam pl. Mangarton, Triglavon, Bohinji tónál, Triglav tavaknál, stb., stb.) két hazai tájat tudok mondnai, ami külföldieknek is érdekes lehet, mert nincs Európa szerte rengeteg ugyanilyen, csak nagyobb, látványosabb változatban, mint nálunk (pl. ami nálunk vízesés, az máshol rá se kerül a térképre...). Az egyik a Dunakanyar, a másik a tanúhegyek. Nyilván máshol is vannak vulkáni eredetű tanúhegyek, de a mieinkhez hozzátesz az, hogy egy nagy tónál vannak, ráadásul egy kellemes borvidéknél. Világviszonylatban ez lehet, hogy kevés, de európai szinten a legszebb helyek közé tartozik.


Én szeretem a Balaton-felvidék többi részét is, de az nem számít nagy számnak.

2020. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

13:

Sorold akkor a környező országok Badacsonyhoz hasonló szépségű és elhelyezkedésű tanúhegyeit.

2020. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A Dunakanyarhoz hasonló van szerintem, Romániában, Szerbiában, de akár a Mosel völgye is hasonló. A tanúhegy meg lehet hogy különleges, de azért mégsem egy Dolomitok. A megközelítés egyébként tetszik.
2020. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!