Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécsiek, milyen érzés egy...

Pécsiek, milyen érzés egy mediterrán városban lakni?

Figyelt kérdés

Na jó, kicsit túloztam a kérdésnél. Ha ennyire azt mondják hogy a mediterrán éghajlat Pécstől Horvátországig tart akkor azt mondjátok meg hogy ti ezt mennyire érzitek? Van hegy, a belvárosban pálmafa ( igaz téltűrő)

Amikor az időjárás jelentés van gyakran van hogy Pécsett akár 4-6 fokkal melegebb van. Múltkor pl Budapesten -2 fok volt reggel, Pécsett 4.

Most is 11 fok van ott, Budapesten 8.



2021. jan. 21. 11:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Jó, most volt 2 retek hideg hét de azért ez minden télen van, ez után megint tavasz lesz
2021. jan. 21. 11:57
 2/8 anonim válasza:
50%
Ha itt élsz nem igazán veszed észre. tény hogy az időjárás sokkal kiszámíthatóbb és közel sem annyira szélsőséges mint az ország többi részén. Budapestet például simán elfújja a szél, elmossa a zivatar vagy betakarja a hó. Olyankor mi meg Pécsről nézzük hogy te jó ég.
2021. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem számítsunk már ekkora különbségekre. Nagyjából azonos minden.
2021. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Pécsen 4 évig, nem tűnt igazán fel a mediterrán hatás. Talán annyi, hogy Sopron és Veszprém után fura volt a kevés szél, de a telek nem voltak enyhébbek, valamint az elhelyezkedés miatt télen sokkal rosszabb volt a levegő.
2021. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az minket is érdekelne, mert sajnos még nem laktunk mediterrán városban.
2021. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es, éltem én át olyan vihart Pécs közelében , hogy az bizony élőben ment le a hírtévéken...
2021. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mediterrán Pécs egy hülyeség. Nincs ott olyan mikroklíma. Mondjuk az egyetem kertjében volt egy marha nagy fügefa, amin ősszel beérett a termés, mi nem is nagyon vettük észre, csak az arab diákok legelték.
2021. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

Egyetértek. Még Zágrábnak sincs mediterrán jellege. A Dinári-hegység az éghajlatválasztó Rijeka felé, átmész rajta, és feljesen más a növényzet a túloldalon.


Egyébként Magyarországon belül Zalában erősebb a mediterrán hatás, mint Baranyában, de ottsem jelentős.

2021. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!