Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországra akarok költözni...

Magyarországra akarok költözni örökre. Tudnátok tippeket adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelezni szeretném előre, hogy nem vagyok kiváncsi támadó és rosszindulatú kommentekre.


24 éves vagyok, jelenleg Erdélyben élek és mindenképpen ki akarok költözni Magyarországra véglegesen. Az egyetemet elvégeztem, de valószínűleg nem tudnék elhelyezkedni a diplomámmal. Majd biztos találok valami munkát, esetleg keresek egy OKJ képzést.

Kétségbe vagyok esve, mert elég nehéz egyedül kimenni, nincs párom (lehet nem is lesz :/), valószínűleg nem tudnék megélni egy albérletben egyedül.

Szerintetek teljesen reménytelen a helyzetem és Romániában fogok megrohadni?



2021. jún. 27. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Mi a kérdés? Mert ez főleg csak siránkozás. Ha azt hiszed, hogy Románia fizetésekben és lehetőségekben még nem zárkózott fel Magyarországhoz úgy 95%-ban, akkor tévedésben élsz. Itt is ugyanazok a feladatok és nehézségek várnának rád az életben, mint otthon, tehát innentől kezdve az egész rajtad múlik. Értelmes szakma nélkül mindenhol nehéz, ha büfészakos diplomád van, akkor szerezz szakképzést olyan területen, amit jól megfizetnek és hiányszakma.


A nyugati határszélra is érdemes célozni, hogy Ausztriába tudj ingázni, de mégis csak soproni árakon élhess.

2021. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az életszínvonal miatt költöznék. Úgy gondolom, határon túli magyarként jobban érezném magam Magyarországon, mint egy idegen országban, nem tehetek róla hogy ideszülettem (Trianon…)
2021. jún. 27. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Troll vagy. Aki ott el, nem gondol ennyi faszsagot mar. Tudja, hogy civilizaltabb helyen van.
2021. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy gondolom, határon túli magyarként jobban érezném magam Magyarországon, mint egy idegen országban, nem tehetek róla hogy ideszülettem (Trianon…)"


Ez továbbra is csak önsajnálat és siránkozás. Szerinted a magyarországi magyarok nem mind megkeseredett, nyomorúságos alkoholisták? Figyelsz arra az uszításra, amit a kormány csinál? :D

2021. jún. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig minden adott, hogy ide gyere. Jól beszélsz magyarul, egyetemi végzettséged van valamilyen munkát biztos találsz. Albérletet is ki tudsz venni sokan mások is köztük én egyedül élnek albérletbe, max nem a fővárosban keresel. Miért ne tudnál megélni egyedül, szerinted Magyarországon mindenki mamahotelben vagy csordákba verődve él akinek nincs párja? 😀
2021. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz angolul legalább középfokon jelentkezz multi cégekhez, tapasztalat nélkül is keresnek SSC szektorban folyamatosan embereket viszonylag jó fizetésért. Nem csak telefonos helpdesk munkákra.


A covid miatt az interjúk jelenleg szinte minden ilyen cégnél online vannak, otthonról is el tudod intézni.

Ha kapsz állásajánlatot, akkor már nem a bizonytalanságba érkezel.


Fontos, hogy legyen némi kezdő tőkéd, mert az albérletekben kauciót kell fizetni (kb 2 havi bérleti díj). Ha nem szeretnél egyedül lakni keress lakótársat, így lehet osztozni a költségeken. Facebookon vannak csoportok (Budapest albérlet, ilyesmik) azokban biztos tudsz találni valakit.


A papírokat mivel Románia is EU ország könnyű elintézni, van jogod munkát vállalni Magyarországon. Ha multi cégnél vállalsz munkát, akkor a céges HR lehet, hogy segíteni is tud ebben.

Ami még fontos, hogy legyen magyar bankszámlád, amire a fizetést tudják utalni, a többi dolog majd kialakul.


Sok sikert és fő a pozitív hozzáállás!

2021. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos itt csak támadó kommentekre számíthat az ember. Ugyanebben a helyzetben vagyok,csak nem romániai magyar vagyok,hanem szerbiai. Sajnos az a rossz a magyarországiakban,hogy folyton sírnak rínak,miközben csak nem tudják feltalálni magukat,pedig minden adott nekik.
2021. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!