Kezdőoldal » Utazás » Európa » Édesanyám kijelentette hogy...

Édesanyám kijelentette hogy költözünk Berlinbe, mit csináljak ha nem akarok költözni?

Figyelt kérdés

Itthon vannak a barátaim az egész életem, és nem szeretnék itthagyni mindenkit és mindent feladni!

Pl.ott van a suli 10.-es vagyok, és gondolom ott elölről kellene kezdenem a sulit, nekem meg ahhoz nem lenne türelmem, meg eléggé visszahúzódó vagyok, nem tudnék ott barátokat találni, a stílusom meg az öltözködésem miatt meg főleg nem, mivel rocker vagyok gondolom ott emiatt kifognának! Ha meg azt mondom anyámnak hogy nem megyek akkor meg ő se fog kiköltözni, és azt meg nem akarom hogy miattam adja fel a karrierjét és az álmait. Szerintetek mit csináljak? :(



Előre is köszönöm a válaszokat:)!



2015. nov. 16. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ott is vannak rockerek. Sokkal elfogadóbb társadalom, mint a magyar, tehát nem lenne rosszabb dolgod. Arról nem is beszélve, hogy Berlin az egyik legélhetőbb, legizgalmasabb város egy fiatal számára. Ott is lesznek barátaid. Ebből mindketten csak profitálnátok.
2015. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és nem kellene elölről kezdened a sulit. Ha nem beszélsz németül, akkor eleinte nyelvi felkészítő osztályba járhatsz, ahol a hangsúly a nyelvi felzárkóztatáson van. Utána nagyon hamar áttehetnek integrált osztályba. Nagyon sok ott a külföldi, nem lennél egyedül, és barátokat is gyorsan szerezhetnél köztük.
2015. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát Köszönöm a választ:)
2015. nov. 16. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Itthon semmid nincs és nem is lesz. Örülj neki hogy olyan anyád van aki foglalkozik a jövőddel. Indulj és vissza se nézz erre a szarkupacra és örülj hogy itt hagyhatod.
2015. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon örültem volna, ha ez történik velem ennyi idősen. Abba gondolj bele, mennyien vágnak neki ilyennek felnőtt korukban (pl. anyukád is). Mennyien vágynak jobb-szebb életre, viszonylag élhetőbb életre.

Ott nem leszel kirívó, sokkal különbek, elfogadóbbak az emberek, mint itt. Barátokat ott is szerezhetsz. Berlint nem ismerem, de Karlsruhéban éltem egy évet, mióta kint éltem, azóta járkálok vissza hosszabb-rövidebb időre. :) Nem csupán oda, máshová is.

2015. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem fognak kinézni és évet sem kell ismételned :>
2015. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó ezt hallani Köszönöm a segítségeket:))
2015. nov. 16. 20:42
 8/11 anonim válasza:
100%
Ez alegjobb, ami történhet veled! Megtanulsz játszva egy világnyelvet. Más kultúrát. Új kapcsolatokat szerezhetsz. Gondolkozz felnőtt fejjel, mi a fontos és maradandó számodra.
2015. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Nincs gáz. Itt élek bő 2 éve, a te korodban vagyok én is, eleinte nagyon nehéz beilleszkedni egy idegen országban, de viszonylag jó fejek az emberek, azt leszámítva hogy lassan több külföldi van mint német..egész jó itt. Persze most is van csekély honvágyam, de a régi barátaimmal ugyanúgy tudom tartani a kapcsolatot, újakat pedig mindenhonnan lehet szerezni. Magyarországon mindig csak a stressz ment számomra a suliban, bunkó volt mindenki, aztán jött az ajánlat hogy kiköltözhetnénk, hát meg is tettük. Szerencsére mindannyiunknak volt elegendő nyelvtudása, mondjuk az enyém közel sem perfekt, de a hétköznapi beszédben észre sem veszi az ember hogy jól beszél mára. Ha valamiféle kérdésed van, nyugodtan tedd csak fel privátban, vagy akár itt is.
2015. nov. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Előző vagyok, még hozzátenném, hogy nekem muszáj volt tulajdonképpen egy külön nyelvi osztályba járnom (hihetetlen hogy erre lett majdnem 1 év pazarolva, alap dolgok lettek átvéve..)és hát ezt nem mindenkinek kötelező végigvinni, de akik nem beszélnek folyékonyan, azoknak eléggé ajánlott, sőt. Egyébként többet tanul az ember a beszéd közben, filmek nézése, német zenék is segíthetnek, afféle játékos tanulás, de persze nem szabad elhanyagolni a szavak elsajátítását is.
2015. nov. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!