Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecen vagy Szeged a pezsgőb...

Debrecen vagy Szeged a pezsgőbb, "élőbb", kulturálisan gazdagabb város?

Figyelt kérdés
Nem csak nyaralasra értem. Ha valaki Budapestről költözne le melyik városban érezné inkább, hogy nem akkora a kontraszt? Vagy épp hogy ez már nagyon "vidék"? Egymáshoz hasonlítva mit mondanátok el erről a két városról, aki ismeri mindkettőt?

2021. aug. 3. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
65%

Debrecenben. Szeged szép város, ne érts félre, de Debrecen jobban hasonlít Pestre szerintem.

(Az is árulkodó lehet, hogy Debrecen a második legnagyobb város)

2021. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
30%

Debrecen.

Szegedi voltam.

2021. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Kultúrálisan talán Debrecen előbbre tart,de Szeged a fekvése miatt pezsgőbb életűnek tűnik nekem.Nehéz Pestet bármelyikkel hasonlítani,de talán

a folyóparti fekvése miatt Szeged jobban hasonlítható vele.

Egyik sem ad egy "pestifilinget",az biztos.

2021. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

3 - Nekem nem érték a "pestifeeling" egyáltalán nem vágyom rá.

Innen Brüsszelből ez nem tűnik mérvadónak -sajnos.

2021. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy érték lenne. Egyszerűen kíváncsi voltam mekkora a kontraszt. Attól függetlenül, hogy valaki szereti vagy sem, ezt a fajta "kozmopolitaságot" csak a fővárosban lehet megélni az itteni válaszok alapján is. A "vidék" fogalomba, ha jól értem, a legnagyobb vidéki városok is bőven beleférnek Pesthez képest. Én azt hittem, Debrecen olyan "mezővárososabb", Szegedről meg azt tudom, hogy maga Ferenc József kisebbfajta szívügye volt, hogy a nagy áradás után újraépítsék és akkor kapott egy városibb jelleget, hisz mégiscsak a császárnak volt rá gondja, hogy egy csillogó villogó várost kapjanak vissza, akik sokat elvesztettek. De köszi a tapasztalatok megosztását.
2021. aug. 4. 12:22
 6/21 A kérdező kommentje:
ja látom, 4-es a 3-asnak válaszolt.
2021. aug. 4. 12:23
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Debrecennek jobb a fílingje, és több a lehetőség is mindenfélére.
2021. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Vidék? Két megyei jogú városról beszélsz.

Vidék inkább egy kisváros, vagy falu lenne, nem gondolod?

Ahol egyetemek vannak, meg mindenféle létesítmények, az mióta vidék? Vagy úgy érted, hogy Pesthez képest? Hát valóban nagy a különbség, nem annyira szennyezett ezekben a levegő és jobb a közlekedés, nem nagyon van dugó, könnyebben tudsz parkolni.

2021. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Kései Sirató ***** válasza:
83%

Egymáshoz hasonlítva Debrecen sokkal jobb, de Szegeden is vannak szép helyek. Debrecenben inkább modern, nagyvárosi gondolkodású emberek élnek. (mindkettőben éltem évekig).

És tényleg nem "vidék" egyik sem. Inkább Felcsút nevezhető annak.

2021. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

32 eves vagyok, azota eleg Debrecenben.


Itt nincs semmi. Szo szerint.

Ez egy halott varos.

Evente 1x van Campus, bar en utalom, de ezzel ki is merul minden program.

2021. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!