Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecen vagy Szeged a pezsgőb...

Debrecen vagy Szeged a pezsgőbb, "élőbb", kulturálisan gazdagabb város?

Figyelt kérdés
Nem csak nyaralasra értem. Ha valaki Budapestről költözne le melyik városban érezné inkább, hogy nem akkora a kontraszt? Vagy épp hogy ez már nagyon "vidék"? Egymáshoz hasonlítva mit mondanátok el erről a két városról, aki ismeri mindkettőt?

2021. aug. 3. 12:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mi szükség érzelmi síkra terelni :D Ha valaki New Yorkból költözne egy magyar vidéki városba, és azt látná, hogy egy hely fél nap oda-vissza alatt keresztbe sétálható, az biztosan csak "townnak" titulálná. Biztos nem fogadná el, hogy "city". Leírtam pontosan, miről beszélek. Igen, minden viszonyítás kérdése. Arra kerestem a választ, hogy egy fővárosinak nagyon új élmény lenne-e ennyivel kisebb helyen élni, és mindőtök válasza az volt, hogy: igen. Pedig Budapest is csak magyar szemmel óriási. A világvárosok között kicsi. Bőven kezelhető méretű, pedig mennyivel nagyobb, mint Debrecen. Ahogy Kőhalmi Zoltán humorista leírta a pekingi olimpia idején: egy pekinginek olyan feelingje lenne Budapesten, mint egy pestinek Mátészalkán. Attól, hogy jönnek-mennek az autók még nem tartaná nagyvárosnak. (Vagy valami ilyesmi volt a lényege)

De legalább élhetőek. A vidékiséget nem sértőnek szántam, miért lenne az? De győri ismerősöm például arra panaszkodott, hogy az összes üzlet, ami nem a plázában van, bezár szombaton délben egész hétvégére az egész városban. Fodrász, stb. Ez nem vidéki jelleg? Nem tudom ilyen téren péládul mi az alföldi városokban a helyzet. (plusz: fiatalabbak mondják, hogy éjszakai élet Pesten kívül nincs hétköznap sehol, hajnali kettőkor arra már minden el van sötétítve - ez lehet hátrány, de borzasztó előny is, ahogy nézzük, felesleges a vidék-főváros harc szerintem is)

2021. aug. 4. 15:14
 12/21 anonim válasza:
37%
Szeged!
2021. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem Szegednek a belvárosa városiasabb érzést kelt. Debrecen egy hatalmas nagy falura emlékeztet akárhogy is az a nagyobb város. Egyébként

az engem is idegesít, hogy a bevásárló központokon kívül minden bezár legkésőbb 5-kor, aztán ha valami olyat akarsz venni, akkor rohanni kell a munkahelyről, hogy odaérj zárás előtt, de szerintem ez Pesten is így van. Debrecenben egyébként van pár szórakozóhely, amik hétköznap is nyitva vannak hajnalig. A belváros nagy része meg kocsmákból áll. Más mondjuk nincs is.

2021. aug. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
60%
13: Pesten ez nincs így. Én a kedvenc bringás boltomban mindig vasárnap délután vásárolok. Persze kisebb üzleteknek kevésbé éri meg. Bár az enyém is kicsi. De ott asszem 18.00-kor van a zárás vasárnap is. Hétköznap talán 19-kor. Én azt nem értem vidéken, hogy vannak ezek a "fő sétálóutcák" a legtöbb városban csak egy ilyen van, de azokon pont vasárnap nem éri meg sétálgatni, mert max a fagyizó van nyitva, holott mindenki vasárnap sétálgatna és talán betérne vásárolni, mert ideje akkor van.
2021. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
Én éltem Debrecenben, ott nőttem fel, Szegedre jártam egyetemre, és most Budapesten lakom. Budapesthez egyiket sem lehet igazán hasonlítani, de szerintem Szeged még mindig közelebb van. Debrecen tényleg egy halott város.
2021. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Szeged jó város, nem olcsó, de élhető. Munkahely alig!

Debrecen jó város, drága, tiszta, élhető. Tele munkahelyjel.

(Debrecen egy 30 ezres egyetemi város, alapból nem lehet halott... és Szeged sem halott)

2021. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%
Az tényleg erős túlzás, hogy Debrecen egy halott város, inkább csak sz@r.
2021. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%

Debrecen az egyik legdrágább város nálunk,vetekszik Pesttel.Szeged talán olcsóbb egy cseppet.

Debrecenben a polgáriasabb stílust nagyon meg kell fizetni.Lehet hogy van több munkahely,de ott jól el is megy a pénz.Egy lépés előre,kettő hátra.

2021. aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Én a virágkarnevál, meg a fürdő miatt szoktam Debrecenbe utazni, mindig nagyon jól érzem magam, imádom ezt a várost, az emberek kedvesek, szóval én csak jót tudok írni róla.
2021. aug. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
92%

Egy másik kérdés alól egy gyűjtés, ami témába vág. Olvassa el akit érdekel, és vonja le a konzekvenciákat:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. aug. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!