Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szoktatok Balatonra járni?

Szoktatok Balatonra járni?

Figyelt kérdés

Nemrég itt voltak távolabb élő rokonok, aztán szóba került valahogy a Balatoni strandolás, aztán meglepődtek rajta, hogy utóbbi 10 évben nem voltunk, pedig itt van 30km-en belül a Balaton.

Nálunk igazából sosem volt nagyon divatja ennek, más meg ugye lehet minden hétvégén jár.

Erről mi a véleményetek, mennyire jártok Balatonra illetve rokonságotokból van aki pl távolabbról is képes leutazni?



2021. aug. 16. 04:18
A kérdező szavazást indított:
Járunk - 50km-en belül a Balaton
Nem járunk - 50km-en belül a Balaton
Járunk - 100km-en belül a Balaton
Nem járunk - 100km-en belül a Balaton
Járunk - 200km-en belül a Balaton
Nem járunk - 200km-en belül a Balaton
Járunk - 200+ km-en felül a Balaton
Nem járunk - 200+ km-en felül a Balaton
52 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
69%
Nem járunk, mert koszos és drága. Pedig közel van
2021. aug. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Járunk rendszeresen, mert van ott egy kis nyaralónk. Pedig azóta távolabb költöztünk a Balatontól. Most >3 óra autóút. Szeretjük a Balatont.
2021. aug. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Évente kb. 3 alkalommal megyünk le Budapestről. Főleg a nyári hónapokban és jóformán mindig csak Balatonszemesre strandolni, Siófokra koncertezni, illetve Tihanyba kirándulni. De volt olyan év amikor nem mentünk és nem volt hiányérzet. Annyi más hely van még Magyarországon, ahova érdemes elmenni. Vannak olyan emberek akik nem is szeretik a természetes vizeket, hanem inkább feszített víztükrű medencés strandokra járnak. Kinek mi az igénye.
2021. aug. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
97%
Járunk, és 170 km-re van.
2021. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Utoljára 10 éve voltunk pedig nincs annyira messze
2021. aug. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Az ország másik végén van. Az utóbbi 10 évben kétszer voltam.

Megmondom őszintén, hogy amíg olcsóbb külföldön nyaralni, addig nem látom értelmét, hogy a Balcsira menjünk.

Ha közelebb laknánk 1-1 napra valószínű lemennénk néha. De így, hogy mindenképp szállást kell fizetni, nem vonz.

Tengerparti szállásra mentünk idén Európában. 10 ezer volt egy éjszaka 2 főre. Kulturált, igényes szálláson, saját fürdővel, erkéllyel. Mindenhez közel. Van egy olyan érzésem, hogy pl Siófokon a part közelében nem lett volna ennyiért ugyanilyen színvonalú szállás.

A kaja is drága a Balaton parton és mondjuk ki bátran, hogy többnyire szar is. Külföldön én ugyanolyan jókat ettem eddig a tengerparton, mint a helyi étteremben. Normál áron.

Ráadásul külföldön több program lehetőség van általában, jobb a tömegközlekedés és tényleg szívvel-lélekkel várják a turistákat.

Itthon inkább lehúzásnak érzem a legtöbb dolgot.

Ettől függetlenül szeretem a Balatont, szép a vize, hangulatos a környék. Sok emlék köt oda korábbról. Szóval nem leszolni szeretném, pusztán az emberi és anyagi tényezők miatt nem járunk

2021. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
95%

Itt van kb 10-15 percre füzfő, de családdal nem szoktunk járni.

Ált suliban tartanak nyári napközit, ott heti 2x van Balaton, amikor 7-8 éve voltam táborban, akkor mentem.

Amúgy mamámékkal voltam 1x,napszúrást is kaptam 😂


Ezenkívül max mellé járunk kirándulni🤣

2021. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Évi egyszer járok, az elég is. Ingyen van olyankor a szállás. A balatoni szállások világszinten maximum Angolával meg Dzsibutival versenyezhetnek abban, hogy milyen rossz az ár/érték arányuk, tuti nem fizetnék érte.
2021. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
4-es vagyok, csak azért járunk onnan ilyen messziről, mert van egy hat éves nyaralónk, és nekünk megéri valamennyire.
2021. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Most, hogy kiderült, hogy tele van pisálva meg kakálva, már nem annyira vonzó.
2021. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!