Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Óbudán miért volt hidegebb...

Óbudán miért volt hidegebb mint Újbudán? :D

Figyelt kérdés

Itt is reggel azért mínusz fagy volt Újbudán de mikor Óbudára értem ott konkrétan le fagyott a kezem is, folyón láttam, ahogy a köd leszállt épp amit még nem láttam de szép volt. Mindent köd borított ott jobban mint itt. Mire hazafele jöttem, itt Újbudán már érezhetően felmelegedtem de mikor még Óbudán voltam még a hév megállóban is fagyoskodtam. Miért lehet ott ennyivel hidegebb mint Újbudán?

Lehet rossz kat.bocsi de külön időjárásos nem volt és nem tudom mihez illene :D..



2021. okt. 15. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mert kisebb az aszfalt, beton mennyisége, ami megtartaná a hőt. Én a temető mellett laktam, és motorral konkrétan lehetett érezni, ahogy 500 méter alatt hűl/melegszik mindig pár fokot a Bécsi út/Vörösvári út végállomás környékén.
2021. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
(illetve nagyobb a zöldfelület, ami párologtat, emiatt van gyakran talajmenti köd)
2021. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azta, köszönöm a gyors választ.:)

ma is tanultam valami újat. jó hogy megkérdeztem.

Mellesleg lehet még a Duna miatt is? Ott eleve nagyobb szél is szokott lenni talán.

2021. okt. 15. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb szél azért szokott lenni (néha) a hidak környékén, mert ha észak-déli irányú a széljárás, nincs miben elakadjon a szél, nem úgy, mimt a belvárosban az épületek között. Emiatt a hőérzet lehet alacsonyabb, mivel hamarabb elviszi a szél a tested közelében lévő, saját tested hőjével picit felmelegített levegőt. Effektíve menetszél, mintha bicajoznál. Motoron ülve is úgy tartják, hogy 80-100 km/h-nál a hőérzet akár 5-10 fokkal is kevesebb lehet, pont emiatt. Ezt tanusítom én is.
2021. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az időjárás már ilyen, hogy nem mindenhol egyforma. Óbudán és például Katar fővárosa között még nagyobb a különbség.
2021. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag mindig északnyugatról fúj a szél, Óbuda/Hűvösvölgy felől jön a hideg a városba, de a hőbuborék miatt ezt a déli oldalon már nem érezni annyira.

Ha biciklivel vagy motorral jössz le a hegyről, konkrétan pofán csap a meleg mikor beérsz a városba

2021. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást! :)
2021. okt. 15. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azert, mert eszak, de meg a lakotelepek is nyitottabbak. A Duna fele es altalaban is jar a levego. Meg a paneles resz is oserdo meg videk.
2021. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én fent lakom a "hegyen", a 11-es vonalán, és mostanában megint tapasztalom azt amit mindent évben, hogy reggel amikor indulok itt nálunk sokkal enyhébb az idő mint lent, akár az Árpád híd felé megyek, akár a Mechwart/Margit híd felé. Szerintem ott a házak közé kevésbé süt be a levegő, plusz szelesebb is, főleg az Árpád hídnál.
2021. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!