Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Közelítve a 2022-höz, te...

Közelítve a 2022-höz, te melyik megyét és/vagy megyeszékhelyet tartod a legrosszabbnak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Borsod
2021. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Borsod erősen esélyes valóban, Miskolc viszont szerintem nem rossz.
2021. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Borsod +1, de Nógrádot se felejtsük ki (pedig amúgy szép, csak élhetetlen)
2021. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Borsod és Nógrád megye
2021. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Budapest
2021. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem Budapest ellensúlyait, mint Pécs, Miskolc, Szeged. Nem értem mi baj van Borsoddal, én bírom.


Szekszárd, Tolna lehet nem olyan lepattant, de jellegtelenebb. Vagy pl Kaposvár, Somogy.

2021. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Borsod, de Miskolc nem olyan rossz, megyeszékhelyek közül inkább Salgótarján a legrosszabb.
2021. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az jó, mert tarjáni vagyok.
2021. nov. 2. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Mit takar az, hogy "legrosszabb"? Milyen szempontból rossz?

Ha a munkalehetőségeket nézzük, akkor Nógrád, Szabolcs és Borsod abszolút élen járó siralomvölgyek, és persze a közbiztonság is ezzel arányosan romlik ezekben a megyékben.

Általánosan elmondható, hogy azok a térségek vannak a legrosszabb helyzetben, ahol a települések mára már letűnt iparágak köré épültek, pl. bányászat. De sajnos máshol sem túl jó a helyzet, mivel évek, sőt, lassan évtizedek óta tart a vidék elnéptelenedése, sokan próbálnak szerencsét a fővárosban vagy a vállalkozóbb kedvűek külfüldön. Ebből adódóan a vidék lassan kiürül, Budapest pedig kezd abszolút élhetetlenné válni, nem gazdaságilag, hanem demográfiailag: iszonyúan eltömegesedett, lépni nem lehet az emberekből, és sajnos a háromfogú lumpenproli, aki Borsodból menekült ide a munanélküliség és kilátástalanság elől, az itt sem lett kulturáltabb.

Talán a legélhetőbb megyék azok, amelyikek relatíve közel vannak a fővároshoz, de nem érinti őket a napi ingázás, plusz természetesen az osztrák határ közeliel (Győr-Moson-Sopron és Vas).

2021. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 titfan válasza:
Somogy
2023. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!