Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért érdemes még a Balatonra...

Miért érdemes még a Balatonra menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Drágább mint Horvátország még utazással is, a szolgáltatások közelében sincsenek, a táj és a látnivaló pedig fényévekkel alulmarad a horvát tengerparttól. De fellehet hozni Görögországot vagy akár Bulgáriát is a Balaton elleni érvként.
2022. ápr. 29. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Közelebb van.
2022. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én is mediterrán-zóna + tenger párti vagyok (Fekete-tengert leszámítva), de azért legyünk már annyira objektívek, hogy megadjuk a lehetőségét annak, hogy valakinek ez jön be. Budapestről másfél óra alatt lent van az ember tömegközlekedéssel is, nem sós a víz, sokaknak van lent nyaralójuk, rokon stb. Szóval akiket strandon látsz, nem mind a klasszik "egy hétre elmegyünk valahova" típusú nyaralását tölti. (De mondom ezt úgy, hogy én is csak kerékpárral vagyok hajlandó körbetekerni már)
2022. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Van akinek sok emléke kötődik oda még gyerekkorából és felakarja őket eleveníteni vagy érdeklik valamilyen (gasztro)kulturális programok, amiket ott tartanak.
2022. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Bp-ről érdemes akár csak egy napra is leugrani...

Nekünk Bp. nyugati szélétől XI. ker. egy bő óra.

2022. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem érdemes, de ezt a magyar paraszt sosem fogja megérteni.
2022. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt megértem, ha leugrik oda az ember egy vagy két-napra, ha könnyen gyorsan oda tud utazni a közelből, vagy Budapestről akár egy bringatúrára. De mondjuk az ország másik végéből Debrecenből semmi értelmét nem látom a Balatonnál való nyaralásnak, mikor egy rakás repülőjárat indul mindenfelé és egy óra alatt Cipruson vagy míg a Balcsihoz kb. 5-6 óra kell. És ha már a Balatonig elvezet az ember, nem akkora nagy különbség elmenni a Horvát tengerpartig és fényévekkel jobb helyen nyaralhatunk, az árakról nem is beszélve. A Balcsi simán olyan árszínvonalon van mint a Horvát tengerpart, de Görögországnál vagy Bulgáriánál már drágább is.
2022. ápr. 29. 15:08
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

6: abba a hibába esel, hogy csak a saját szempontjaidat tartod figyelem előtt, és el sem tudod képzelni, hogy másnak másféle preferenciái vannak.

Nagyon sokan nem beszélnek nyelveket, és emiatt nem utaznak.

Megint mások nem szeretik a sós vizet.

Ismét mások akár nosztalgiából is szívesen mennek vissza a Balatonra.

És még lehet kéttucat érv...

2022. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is a nyelvet akartam írni. Aki sose vagy csak nagyon keveset volt külföldön, nem nagyon mer nekiindulni.

Tényleg nem kéne megszólni azt, aki itthon nyaral, ezer oka lehet rá. Lehet hogy olyan a munkája/vállalkozása hogy ha valami van haza kell mennie, súlyos nosztalgiában szenved, nem akar külföldön vezetni, nem kell fizetnie a szállásért mert a haveré a ház, csak pár napot tud egyben kivenni, nyaral amúgy máshol is de egy pár napra lemegy oda is mert szereti vagy mert egyszerűbb megszervezni mint mást.

2022. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%

csak egy szó: oltási igazolvány.

ja ez már kettő

2022. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"aki itthon nyaral, ezer oka lehet rá."


Már 1500 "oka" lehet rá.

(Idén már ennyi egy lángos.)

2022. ápr. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!