Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Idén nyáron Pécsre megyünk...

Idén nyáron Pécsre megyünk kirándulni. Milyen programokat ajánlanátok fiataloknak úgy, hogy egyikünk kerekesszékes?

Figyelt kérdés

20-35 közöttiek vagyunk és egyikünk mozgássérült. Milyen ingyenes és fizetős látnivalók valók vannak? Reggeliző, ebédelő, vacsorázó helyek? Esti hangulatos szórakozó helyek? (nem táncolós hely, inkább beülős, beszélgetős helyre gondolunk) Neten természetesen már utána néztünk dolgoknak, de ti Pécsiek, azért jobban ismeritek a várost.

Állatkertbe elmegyünk, mert oda busszal is fel tudunk menni. Zsolnay negyed, Széchenyi tér, Sétáló utca, Bazilika. Ezek mind tervben vannak már. Tudjuk, hogy Pécsen nincsenek akkora látni valók, de hátha vannak olyan helyek, amit érdemes megnézni, ahová érdemes beülni kávézni, enni. Piknikező helyeket is mondhattok. A Flóra pihenőről hallottunk még. Oda hogy lehet feljutni, ha nincs autónk? Kerekesszékkel megközelíthető, vagy sokat kell oda túrázni?



ápr. 28. 12:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Az Elefántos éttermet szemeltük még ki, oda kell asztalt foglalni?
ápr. 28. 12:43
 2/3 Pongi57 ***** válasza:

A Flóra Pihenőhöz az odajutás nem kimondottan kerekesszék barát szerintem, de sosem próbáltam. Maga a kilátó viszont biztos, hogy nem látogatható kerekeszékkel. A Dömörkaputól egy rövid turistaút vezet oda, ami egy kissé emelkedik. Az odajutást meg lehet próbálni, a kilátó mellől is jó a kilátás a Kelet-Mecsekre és Pécs keleti részére, főként a Karolina külfejtésre, amit már évek óta rekultiválnak.


Mellette a régi Vidámpark helyén épült valami mesepark, az egész új, nemrég adták át. Ha meghagyták a régi utakat, akkor azok aszfaltozott kényelmes utak, az biztos megfelel a kerekesszéknek. De az Állatkert is közel van, át lehet onnan sétálni és szerintem az a turistaút az széles és sík, valószínűleg járható kerekesszékkel. Mellette fut a kisvasút.


Piknikező hely autó nélkül, busszal, kerekesszékkel elég nehéz feladatnak tűnik. Nekem nem jut eszembe egy sem, de hátha más is ír még.


Az Elefántos Pizzériába mindenképpen foglalni kell. Nagyon népszerű hely, mindíg sokan vannak ott, nem érdemes reckírozni.


Estére a Király utcát, Széchenyi teret, Jókai teret, Ferencesek utcáját ajánlom. Rengeteg vendéglátó egységgel, sok közülük kerekesszékkel is látogatható.

ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen. 😊
ápr. 29. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!