Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vidékiek! Voltatok már Budapes...

Vidékiek! Voltatok már Budapesten? Ha igen, milyen okból jöttetek, és mi volt az első benyomásotok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék újabb véget nem érő suttyó vidéki vs. bunkó pesti vitát generálni, csak érdekel, hogy egy kívűlálló hogy látja a várost. Legszivesebben külföldieket is megkérdeznék, de arra ez az oldal nem ad lehetőséget. Szóval a viták elkerülése végett jó lenne ha a budapestiek ignorálnák a kérdést :)
2011. máj. 11. 18:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
68%
Pécsi vagyok, először oszt.kiránduláson voltunk fent Bp-en és szerintem azt leszámítva, hogy a város egy büdös porfészek, egész jó volt :D
2011. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Én is osztálykirándulás során voltam fent Pesten, meg 1x városnézés alkalmából. A véleményem: nincs azaz Isten, hogy én ott lakjak, vagy akár a város közelében, de még nagyon az sem, hogy valaha vissza menjek oda. Az emberek többsége kegyetlen bunkó, a város koszos és ocsmány, zsúfolt, rengeteg dugó és betondzsungel. Persze vannak szép részei is, de mi nem azokon voltunk, sikerült ezt kifogni sajnos. :) Volt olyan, hogy a mekiben álltunk kaját venni. Előttem állt 2 ember és a mögöttem álló engem kezdett el lökdösni, meg vele ordítozni, hogy haladjak már, mert ő erre nem ér rá. Én meg sajnos olyan vagyok, hogy hirtelen robban fel az agyam az ilyentől, de megpróbáltam neki normálisan mondani, hogy nem én vagyok a pultos aki kiszolgál, azt b*szogassa....


Akkor mihelyt elejtettünk valamit az utcán, egyből rohant oda 2-4 gyökér (magyar, nem cigány) felkapni a cuccunk,de szerencsére gyorsabbak voltunk. Mindenki rohan és udvariatlan, bunkón válaszoltak, ha kérdeztünk valamit. Nekem sajnos ez lett a benyomásom, nem jó így elkönyvelni egy várost, mert többsége biztos rendes, de hát ez van. :)

Én amúgy Szeged kertvárosában lakok a gyönyörű holt maros partján. :)

2011. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szekszárdi vagyok, többször voltam pesten, többnyire látogatás, bátyám lakásának felújítása, koncertek, és egyéb események amikre érdemes volt elmenni. a nép liget vagy város liget nem tudom melyik egy szép nagy park a széchenyi fürdű mellet és a pecsa mellet van, az jó hely, az tetszik, de szerintem a házak kissé lepusztultak
2011. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát érdekes, hogy egy osztálykirándulás alkalmából pont a legszebb részeket nem mutatták meg :) A belváros egyébként gyönyörű lett az utóbbi években, ajánlom mindenkinek, akinek rossz tapasztalata volt, hogy jöjjön el most. 5-10 éve tényleg egy lepukkant koszfészek volt, amit a saját lakói is a hátuk közepére kívántak, de ahogy én tapasztalom ez a vélemény alaposan megváltozott. Főleg tavasszal és nyáron remek hely, amint az első éttermek és kávéházak kiköltöznek az utcára valami hihetetlen élet jelenik meg városban.
2011. máj. 11. 19:02
 5/17 anonim válasza:

Diósjenői vagyok sűrűn feljárok és ott szeretnék tovább tanulni , meg persze dolgozni (ha bennem jön a külföld).

De szerintem átlagos kis város(pénz nélkül nem lehet sok mindent vele kezdeni) nem laknák ott , max a környékén valamelyik alvófaluban .

2011. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hohó, akkor én leszek a kivétel :)))


Én 23 év Pesti lét után költöztem le vidékre (Szolnok).

És legalább másfél évig még itt maradunk (születendő babánk miatt).

Nekem semmi bajom nincs Pesttel, mondhatni, hogy én 'beleszülettem' és 'megszoktam' a betondzsungeleket, a szmogot, a tömeget, a bunkó parasztok kezelését. Igaz, én külvárosban nőttem fel (hál' istennek), és külvárosba is fogunk majd visszaköltözni párommal (Ő Szolnoki egyébként).

Pesten mindenki rohan, sosem ér rá, ha mégis, akkor meg türelmetlen, ha a Mekiben 5 percet már sorba kell állni.

Szolnokon viszont, szinte mindenki ráér ... ez köszönhető annak is, hogy munkanélküliség van leginkább :/ :(

Itt is van szmog, hisz a 4-es út 4 helyen csatlakozik be a városba, de ez lényegtelen. Tömeg itt nagyon nincs, max rendezvények alkalmával. Belvároson mellett közvetlen folyik a Tisza és a Zagyva, ami remek ahhoz, hogy egészségesen sétálj. Dugók itt is vannak, és türelmetlen bunkó parasztok is :]]]

Tehát, lényegében el tudnék itt is élni. Gyalog 30 perc átsétálni a város egyik pontjából a másikba, de ha a munkát kell nézni, a munka lehetőséget, irány vissza Pest.


Mindent meglehet szokni, csak alkalmazkodni kell hozzá és felvenni a 'napi ritmust'.


Ettől függetlenül, a vidéki emberek sokszor ezerszer értelmesebbek és türelmesebbek, mint a Pestiek. Hiszen, nektek más az életritmusotok, ti a nyugodtságban éltek. [És itt most nem az anyagiakra gondolok(!), hanem a környezetre]

2011. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem BP természetes volt, mert hiába laktunk 40-km-re szinte havonta mentünk BP-re még az én gyerekkoromba is.


DE a párom német és neki nagyon tetszett BP. Elöször munka miatt volt ott, és azóta is nagyon szereti. Azt mondta ha egyszer magyarországra költöznénk akkor csak BP-re.

De sok ismerösöm járt már BP-n (külföldi) és szerintem BP az egyik legszebb és legkedveltebb város.


BP nagyon látványos a dunájával és a parlament, vár és citadella. ilyen látványoság nem sok másik városnak van ezért lenyügözö az elsö látványra.

2011. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem tudom, h a belváros melyik részét látod olyan fantasztikusnak, de én nem ezt tapasztalom nap mint nap. Én az agglomerációban élek, és a belvárosba járok tanulni. Oké, sok illusztris és szép épület van, de 50 méterre már a legundorítóbb dolgokat látod. Vegyük példának a belváros kellős közepét, a Parlamentet. Elindulsz onnan pl. az Alkotmány utcán, aminek a közepén már ott hentereg a csöves, rosszabb esetben a dolgát is oda végzi. Ez a csodaszép Budapest.

Ha engem kérdezel, szeretem, mert a fősulis barátaim nagy része budapesti, és a legtöbb számomra fontos dolgot megtalálom itt (legyen szó akármilyen különleges termékeket áruló boltról pl.), de lakni nem szeretnék ott sosem.

2011. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én meg pestinek születtem, ott éltem 22 éves koromig, majd kijöttünk szülőkkel Veresegyházra, agglomerációba. Eleinte ez unalmas helynek tűnt. Aztán az évek múltán eljutottam oda, hogy manapság már attól vagyok rosszul, ha be kell menni valamiért a fővárosba.
2011. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, de nem élek messze, az egyik szomszédos megyében, egy közepes méretű, dögunalmas városban. Sokszor jártam Budapesten, alkalmanként felutazgatok most is. BP szerintem kifejezetten szép világváros, pezsgő és érdekes, változatos, sok a szép szecessziós épület és hangulatos, körgangos, régi bérház, jó a tömegközlekedés (a vidékihez képest mindenképp!), minden könnyen beszerezhető (termékekre és szolgáltatásokra gondolok), és persze rengeteg a szórakozási, kikapcsolódási lehetőség is. Hátránya a borzalmas autósforgalom (nagyon stresszelek, amikor vezetnem kell ott) és a kaotikus útvonalak (én legalábbis gyakran eltévedek), hogy nagyon drága és hogy zsúfolt, zajos (persze környéke válogatja, de a külvárosi "falusiasabb" részeit pl. pont nem szeretem).


Az emberekről meg eleve nem általánosítgatok, felesleges lenne.

2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!