Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vidékiek! Voltatok már Budapes...

Vidékiek! Voltatok már Budapesten? Ha igen, milyen okból jöttetek, és mi volt az első benyomásotok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék újabb véget nem érő suttyó vidéki vs. bunkó pesti vitát generálni, csak érdekel, hogy egy kívűlálló hogy látja a várost. Legszivesebben külföldieket is megkérdeznék, de arra ez az oldal nem ad lehetőséget. Szóval a viták elkerülése végett jó lenne ha a budapestiek ignorálnák a kérdést :)
2011. máj. 11. 18:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az Alkotmány utcától három saroknyira lakom, és bár nem kimondottan erre a részre gondoltam, de nagy kedvencem az a környék. Nem sűrűn látok erre dolgukat végző csöveseket, maximum elvétve egy-egy kapualjban találni néhány alvó "példányt". Időszakos rossz tapasztalatok alapján nem szabad ítélni. Egyébként a déli belvárosra gondoltam, Vörösmarty tér környéke, Kiskörút, Duna part.
2011. máj. 11. 20:57
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, rokonokat szoktam meglátogatni. Számomra koszos,büdös és nem szeretem mindig arra gondolok mikor ott vagyok a belvárosban,hogy dejó,hogy nem kell itt élnem. Kb ennyi.
2011. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vidékről/külföldről költöztem fel Pestre. Már elötte is sokx voltam fenn Pesten, akkor úgy tetszett, mert akkor nem dolgozni mentem, ki tudtam élvezni a várost, és a szebb részeket láttam. Mióta fenn dolgozom nem nagyon szeretem. Nincs idő semmire, mert elmegy a napom a munkával és az utazással, nem láttam szinte, ahogy megérkezett a tavasz, mert kevés a növényzet. Rossz a levegő. Pár hét után hazamentem hétvégére, és akkor jöttem rá, mennyivel jobb otthon, a jó levegőn, ahol nyílnak a virágok, zöldelnek a fák...nincs tömeg, nem kell tömegközlekedéssel közlekedni...és mégis van mit csinálni. Nem kell egy kisvárosban sem unatkozni....még szerencsére nem kerestem tartós albérletet, ezek után fogok, de próbálok majd vhol kijebb, nem a városközpontban keresgélni...
2011. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Girlnextdor válasza:
En Romaniai vagyok, amennnyit eddig lattam belole tetszett, vannak nagyon szep helyek, erdekes latnivalok, de ugyanakkor felelmetesen nagy es ebbol adodoan gondolom sok a bunozes is. En is nagyvarosban lakom de azert Pest durva, nem szeretnek semmi penzert sem ott lakni!
2011. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Vas megyei vagyok..

Szentendrei-szigeten vagy egy nyaralónk, és régebben mindig "felmentünk" pestre a vidámparkba..

Mostanába inkább egy nagy veteránbörze (kivülállónak: sok xar régi motorhoz sok xar alkatrész xd) miatt megyünk pestre, bár akkor is inkább csak keresztülmegyünk rajt..

Osztálykirándulásra miis Pestre megyünk idén majd..

2011. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mindig irigyeltem a vidéki iskolásokat, hogy Budapestre jöhetnek osztálykirándulásra. Igaz, hogy itt lakom, de nagy élmény lehet először megérkezni egy ilyen nagy városba. Mi mindig eldugott falvak erdei iskoláiba mentünk.
2011. máj. 24. 23:22
 17/17 anonim válasza:
Én Pécsen élek, de többször voltam Bp-en nyelvvizsga miatt, kirándulni, várost nézni, álláskeresés ügyben elkisértem a barátomat. Nekem tetszett, legutóbb a Honvéd téren a parkban ültünk le, és nagyon tetszett az a környék. Vannak nagyon szép házak pl Markó utcában, aztán ott van a Gellért-hegy, a vár stb. Hajláktalanok Pécsen is vannak van olyan környék, ahol nem lehet 10 peorcig ülni egy padin anélkül, hogy oda ne jönne egy kéregető - és ez a belvárosban van, a turisták által látogatott helyen. Bunkó emberek is mindenhol vannak szerintem. Lehet, hogy az lesz a vége, hogy felköltözünk, mert a barátom jogot végzett, és itt Pécsen rohandtul nincsenek ilyen állások. De szerintem közgázos végzettséggel is sokkal könnyebben találok ott új állást, mint vidéken.
2012. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!