Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Veszprémben szeretnék eltölten...

Veszprémben szeretnék eltölteni egy hosszú hétvégét, szállás ajánlatot keresek, illetve látnivalókat, és elsősorban hogy van-e kirándulási lehetőség (turista útvonal) a városban és a környéken?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 12:44
 1/7 anonim válasza:

Hát Veszprém nem egy kirándulós hely, persze van Óváros meg állatkert de nagyjából ennyi.Inkább csak vásárolgatni lehet, de szombaton déltől kihal az egész város. Szállás pedig csak nagyon drágán van.

Inkább javasolnám Neked Várpalotát. Ott van olcsón szállás egy parasztházban kialakítva. A ház nem messze van a Várvölgy bejáratától, ami egy Cuha-patak völgyéhez hasonlít.A várvölgyön haladva az erdőben ott áll Bátorkő vára-ami a legszebb romvár amit valaha láttam, egészen el lehet jutni A tési fennsíkig, ahol a szélmalmok valóban szuper látvány. A városban nem messze a szállástól van a Thury-vár, ott is lehet időzni egy kicsit, de a túra azért mégis az igazi.Ja és étkezési lehetőség is van olcsón, házias ételekkel. Meg egy szuper cukrászda igazi finomságokkal. Folyt köv:

2009. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szóval a keresőben biztos találsz képeket a Vár-völgyről és Bátorkő- váráról-szerintem meg fognak győzni. A szállás a Rózsakút utcában van és az önkormányzatnál kell érdeklődni utána. Ja és ott van az Ország egyetlen Trianon múzeuma a Zichy-kastélyban.A kajálda az Árpád-étterem, a cuki meg a Karamell.Én kb 40 km-re lakom Várpalotától és 20-ra Veszprémtől-de Tényleg inkább Várpalotát ajánlom. Palotától pedig, ha belefér csak egy köpésre ott van Nádasdladány a Nádasdy kastéllyal-na az egy másik csoda.
2009. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ felkeltetted az érdeklődésem, jó dolgokat írtál.:) Most kifejezetten Veszprém az úticél, de ezt sem fogom elfelejteni, benn lesz a terveimben.
2009. márc. 27. 14:20
 4/7 anonim válasza:
Az elsó író elég idióta. Még ,hogy nem lehezt kirándulni Vp-ben. Én Vp-i vagyok. Romantikus és szép város. Szinte fel van újítva minden. A legjobb kiránduló hely a völgynél és közelében van.Lackó -forrás, Álllatkert. És a várat is meg kell nézni az ott kialakított helyekkel is. Az óváros rész a kedvencem.
2010. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az óváros tényleg szép!
2010. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az elsó vagyok! Hát hogyan lehetne kirándulni Vp-ben?! Max egy kóvájgós, lődörgős napot lehet ott eltölteni? Szépnek szép, de nem egy kirándulós hely csak olyan nézegetős. L. forráa? Persze babakocsival kavicsos sétányon valóban el lehet oda andalogni. A kérdező turista útvonal iránt érdeklődött, amolyan bakancsos, hátizsákos felől, nem pedig egy amolyan kicserélem a tűsarkút, lapostalpúra és útközben falok az állatkertnél egy lángost tipusura-amúgy kb egy éve kérdezte!
2010. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem baj, köszi a válaszokat, megyek még oda. :)

Amúgy megtaláltam akkor a turistavonalat, az állatkert mellett indult.. jó kis túra volt emlékszem. :)

2010. ápr. 12. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!