Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A helyemben elköltöznétek?

A helyemben elköltöznétek?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt elmentem egy városba ami a lakóhelyemtől több száz km-re van, 2 hétig voltam ott, úgy éreztem megtaláltam az otthonomat. Sírtam mikor "haza" kellett menni, és azóta is vágyok vissza. Mikor tehetem visszamegyek oda, és az érzés azóta sem változott. Ugyanúgy szenvedek, ha el kell jönnöm onnan. A lakóhelyemet utálom, semmi szépet nem tudok róla mondani.

A helyemben ti elköltöznétek? Vagy éljek le egy életet egy olyan helyen, ahonnan legszívesebben elmennék máshova? Sokan furának tartanak, azt hiszik hogy csak mondom, hogy utálok a jelenlegi helyemen lakni. A szüleim azt hiszik, hogy ez még kamaszkori bolondság, majd kinövöm, de nem az, 20 éves vagyok a kamaszkorból rég kinőttem.


2011. aug. 23. 07:58
 1/7 anonim válasza:
54%
Hát ha ott megtalálod az iskolát, ahol tanulsz, vagy a munkát, amiből meg is tudsz élni, akkor ki kell próbálni, persze az itteni helyedet ne add fel, mert lehet, hogy rövid időbn belül csalódsz a másik helyben. Csakis ilyen fiatalon érdemes új dolgokba belevágni, később egyre kisebb esélyed lesz, hogy gyökeresen változtass az életeden.
2011. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben van ott lehetőséged tanulni, dolgozni mint az első is mondta, akkor menj. Viszont hozzá kell tennem, két hét és egy egész életet leélni valahol nem ugyanaz, így lehet hogy pár év múlva arra a helyre is úgy fogsz nézni, mint a mostanira.

Én a szülővárosomból költöztem el kistini koromban (persze szülőkkel), de azóta is oda vágyom vissza. Lehetőség a városban szinte semmi, de elmondhatatlanul jó érzés, amikor végigmegyek az utcáin. Sajnálom hogy így alakult, szeretem a mostani lakhelyemet is, de azért még is csak a régi az igazi, hogyha egy kihalt kisvárosról is van szó.

Fiatal vagy, ha látsz rá lehetőséget menj, de azért ne menj fejjel a falnak!

2011. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És csak ez az egyetlen hely, ami ennyire tetszik? Gondolom többfelé mászkáltál már az országban, máshol nem érezted ezt?

Pl én is rühellem a települést, ahol élek. Főleg az itteni embereket utálom, de a domborzati viszonyok sem tetszenek. Nem egy természeti különlegesség a hely, én meg szeretem a természetet... itt munka sincs és életem párját sem fogom itt megtalálni, nem is itt keresem. Egyedül az őseim háza és a kert fái amik idekötnek.

Bármilyen más településen jobban érezném magam, persze vannak nekem is álomhelyeim...

Na de elköltözni egyedül egy másik faluba? Ott sem lenne munka és ismerkedési lehetőség. Én úgy vagyok ezzel, hogy spórolok, spórolok, ha összegyűlik a pénz, veszek pesten lakást. Azután ha megtaláltam életem párját, akkor majd egy idő után közösen elköltözünk olyan helyre, ami mindkettőnknek tetszik.


Amúgy neked 20évesen van annyi vagyonod, hogy házat vegyél más vidéken?

Mert tudod a bérelgetéssel az a baj, hogy kidobod a pénzt, amit sajátra tehetnél félre. Hülyeség, amit az első válaszoló ír, hogy csakis fiatalon érdemes új dolgokba belevágni... Ilyen fiatalon egy költözködés nem biztos, hogy jó döntés. Akárhány évesen lehet költözni, és bármi mást is....

2011. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit hozzáteszek, hogy NEM! Egyáltalán nem tartalak furcsának, nem kamaszkori betegség.


Egyébként érdekelnének az indokaid, de komolyan!

1/ Felsorolnád, hogy milyen dolgokat utálsz a jelenlegi lakóhelyeden vagy azzal kapcsolatban?

2/ A többszáz km-re lévőben mik tetszenek?

2011. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia! Természetesen szívesen leírom az indokaimat, így vettem észre, hogy nagyon hasonlóan látjuk a világot magunk körül. Megkérdezhetem, hogy te hol laksz? Lehet, hogy nem is messze...

Imádom a hegyeket, és vizeket, ahol lakom még egy erdő sincs, kirándulási lehetőség semmi. A lakóhelyemen egyre több a kisebbségi ami nem lenne gond, de egyre jobban félünk mi fog eltűnni legközelebb az udvarról. Az utcán lehet, hogy még nem vernek el minket, de ha megmondod a véleményedet akkor kapsz egy pofont rögtön. Általában úgy néznek rád mint a véres rongyra, nagyon utálnak minket. A magyarok sem különbek, itt annak örülnek az emberek ha a másik nem halad sehova, hanem megragad a létminimum alatt, általában ott tesznek keresztbe ahol csak tudnak.

Az emberek két méteres kerítésekkel választják el egymástól magukat, mert félnek a lopásoktól, van ahol szögesdrót is van. Senki nem bízik meg senkiben, ha elmész néhány napra, nem mondhatod el senkinek sem, mert attól kell tartani, hogy üresen vár a ház. (Volt akit akkor raboltak ki amikor az anyukája temetésén volt.)

A hegyvidéki falvak, városok állnak hozzám legközelebb. Szeretek a természetben, a fákban gyönyörködni. Tetszik az, hogy az emberek még járnak templomba, hogy mosolyognak egymásra ha meglátják egymást. Kicsi a kerítés be lehet látni egymás kertjére, az idős nénik büszkén megmutatják, hogy mit termelnek a kis kertben. (Itt inkább próbálják az emberek elrejteni, hogy mit tudnak megtermelni.) Kevesebb az elhízott ember a hegyekben, boldogabbaknak, nyugodtabbaknak tűnnek, mint amilyenek itt az emberek. Én sem érzem magam olyan idegbetegnek mint itt, sokkal nyugodtabb vagyok, már eleve a táj is jó hatással van az ember lelkére. Úgy vettem észre, hogy kissé konzervatívabbak is, ami nálam pont előny lenne, egy-két dolgot leszámítva (leginkább főzés terén) én is konzervatív vagyok. Szeretek a kis szűk utcákon barangolni félelem nélkül, tetszenek az épületek is ott ahova menni szeretnék.

2011. aug. 23. 09:05
 6/7 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok, és most újból megerősítem annak alapján, amit itt leírtál, hogy onnan el kell menni, ez nem is kérdés.

Magaddal szúrsz ki, ha ott maradsz. Mindenképpen menjél el a kinézett településre mielőbb. Ha nem is minden olyan szép ott, mint ahogy most látod, akkor se maradj a mostani helyeden. Nagyon okosan tesezd, hogy továbblépsz és nem alkuszol meg a mostani helyzeteddel.

2011. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na... hát jól leírtad, teljesen érthető, és igazad van.

Nem írom le hol lakom, de sík vidék ez is. Ráadásul nálunk kisebbség sem él a faluban, tehát ilyen rablástól és fenyegetéstől nem kell tartani. Bár mondjuk betörni bárhova elmennek, erre a mesés falvak sem jelentenek garanciát...

Én csak egyszerűen a helyi álszent népséget utálom, még az utcán sem szeretek szöszmötölni miattuk, annyira...

Na úgyhogy spórolok a világgá menés érdekében.


Te hogy állsz amúgy? Mert egyedül azért gondolom te sem költöznél idegen helyre?

Szeretnéd, ha a családod menne veled, csak nem tudod meggyőzni őket? Hát ha odaszülettek és megszokták, nem biztos hogy van remény.

Vagy tudnának segíteni anyagilag, csak nem akarják, hogy elmenj?


Párod van? Mert legjobb lenne valakivel közösen... Addig meg kibírni...

2011. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!