Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Életemben először utazok...

Életemben először utazok egyedül. Mit vigyek magamal?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok, miskolcról megyek siófokra, nagymamámhoz. mit vigyek magammal? pénz, jegy, ennyi jut eszembe. mimást még?

2012. jún. 7. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy felnőttet.
2012. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A ruháidat. De ha eddig nem utaztál,akkor tudod,hogy kell átszállni a vonatokon? Tudod,hogy kell vigyázni a csomagodra,értékeidre?

Valakinek el kellene kísérni.

2012. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,miért engednek el egyedül a szüleid,de ha már így alakult,akkor mindenképpen próbálj meg olyan emberekhez ülni,akik bizalmat ébresztenek benned.Pl:család

Vigyél magaddal valamit,amivel el tudod tölteni az időt.Könyv,rejtvény,zeneszerkezet.Vigyél enni,innivalót.Mobilt,ha valami nem úgy sül el,ahogy tervezted.

2012. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ajánlom, hogy a szüleidtől kérdezősködj először. Nem is értem, hogy nem mondták el neked, mi a teendő.


Át kell szállnod, Budapesten metrón utazni (jegy!), ezért a menetrendeket úgy állíttasd össze a szüleiddel, hogy legalább 45 perc, inkább egy óra legyen, hogy ismeretlenül eltalálj a nagyvárosban.

Miskolcról Budapestre érkezel a Keleti pályaudvarra. Innen a M2 metróra kell szállnod a Déli pályaudvar irányába. A mozgólécsőn lemész, útközben találsz jegypénztárt, ahol egy vonaljegyet kell venned. Kb. 15 perc múlva érsz a végállomásra, a Déli pályaudvarra. Itt felmész a lépcsőkön a csarnokba, vagy az előtérbe (mindegy, melyik lépcsőn. Megkeresed a vonatodat (Nagykanizsa, vagy Siófok irányba, pontosan egyeztesd az időpontot, inkább kérdezz.


Mobilt is feltétlenül vigyél, és útra kaját, italt, mert összesen 4-5 óra lesz a menetidő. A ruházatot a szüleid állítsák össze az időtartamtól függően.

Sok sikert.

2012. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
könyvet,újságot mp3-at,hogy ne unatkozz az úton :)
2012. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Van olyan vonat is, ahol már nem kell átszállnod, ha még az utazás előtt vagy, javaslom, olyat nézz. De a szüleiddel mindenképpen egyeztess szerintem is!
2012. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!