Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha Horvátországba megyek...

Ha Horvátországba megyek vonattal, akkor is jár az 50%-os kedvezmény a MÁV-nál? (diák)

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak belföldre érvényes-e.

2012. júl. 9. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Csoportos utazáskor és ha gyerek vagy (bizonyos életkorig) akkor jár kedvezmény! A legjobb, ha felhívod a Máv-ot a 06 40 49 49 49 telefonszámon és megkérdezed! Drukkolok azért Neked!

Ha elutasító választ kapsz, akkor kérdezd meg, hogy megoldható-e, hogy Gyékényesig (feltételezem, hogy Zágráb, Split az úticél, ha nem, bocsi) igénybeveheted-e?

Split-be mész? Ha igen, akkor javaslom, hogy vagy ülőhelyet vagy komfortkocsiba kérj jegyet. Túl zsúfolt a vonat, gondolom, nem szeretnél reggelig állni a vonaton!!!

Splitbe a teljes árú jegy: 68,8 Euro menettérti

Ha zágrábi átszállással mész, akkor is ugyanennyi, viszont Zágrábban meg kell venned az IC helyjegyet Zágráb-Split között ami irányonként 7 kúna.

Javaslom, vedd fel velem privátba a kapcsolatot, ha szállásra van szükséged Splitben! Köszi

2012. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem Gyékényesig adják a diákot utána pedig már nem érvényes. Én az javasolnám vegyél retúr jegyet mert arra ha jól tudom adnak 50% kedvezményt.
2012. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Külföldön nem jár az 50% kedvezmény. Ha olyan helyre megy az ember és olyan vonattal, akkor érdemes úgy venni a jegyet, hogy határig diákkal és utána egészet. Én sokat jártam így Szlovákiába. Amikor a pénztárosnak elmondtam a tervem kitért a hitéből, hogy hát ilyet nem lehet és nem szabályos, de őszintén szólva magasról tettem a véleményére.

Ezt viszont csak akkor tudod megcsinálni, ha a vonaton belföldi utazást is lebonyolíthatsz, illetve a határmenti városban/faluban van a vonatnak megállója.

Így nem bukhatsz vele, max teszed a hülyét, hogy nem tudtad, hogy ilyet nem lehet.

Egyébként érdemes megnézni hogy jönnek ki az árak, mert lehet olcsóbb Pesttől megvenni a retur jegyet, mint határtól.

2012. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Érdeklődtem MÁVnál is, valóban nem jár nemzetközi járatra 50%os kedvezmény.
2012. júl. 14. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!