Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest tényleg annyira...

Budapest tényleg annyira élhetetlen hely?

Figyelt kérdés
Régi álmom, hogy Budapesten éljek mert nagyon szeretem azt a várost. Sokszor voltam már Pesten, mert apám ott él és a nyarakat rendszeresen nála töltöm és imdádom! Amire kíváncsi lennék, hogy ha nem csak alkalmi látogatóként lennék ott, hanem ott is élnék, akkor is türhető hely lenne? Mindenki annyira szapulja ezt a várost, azzal jönnek, hogy sok a bunkó, veszélyes és koszos, holott én csak azt vettem észre, hogy egyszerüen jóval nagyobb az összes többi magyar településnél ezért az előbbi dolgokból is több van, de a jókat senki sem veszi észre, a számtalan lehetőséget és programot, a rengeteg gyönyörü épületet, a Dunát, a hegyeket és egyébb más kincset ami itt van. Azt szeretném megtudni mennyire van alapja vagy mennyire jogos Pest állandó sárral dobálása?

2012. okt. 15. 16:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*imádom
2012. okt. 15. 16:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem mindegy hogy melyik részén szeretnél lakni. Én a külvárosi részen laktam 3 évig albérletbe ott jó volt mert viszonylag nem volt nagy a forgalom és mivel az kertvárosi rész volt így szerettem ott lakni, mert azért ott nagyobb volt a nyugodtság esténként mint a belvárosba. Amikor belvárosi panelba mentem nem messze az árpádhídtól a pesti oldalon ott utáltam élni, mindent zárni kellett a lépcsőház olyan volt mint egy börtön a rácsos ajtókkal. A környékkel bajom nem volt mert nem volt ott sok balhé de a városi zaj, a forgalom nagyon zavart engem. Abba igazad van hogy rengeteg szépsége van a fővárosunknak tényleg egy szép város de nem tiszta nagyon nagy a kosz ott, ott főleg télen nincs friss levegő, szellőztetni se érdemes szinte, a városi nyüzsgés nekem személy szerint nem jön be mert nem szeretem a tömeget, a szórakozóhelyeken 5ször veszélyesebb mint egy vidéki helyen. A közlekedésről meg nem is beszélek, én nekem autóval kellett járnom munkám miatt mert fuvaroztam részben és a BKV nem jár vidékre 30 km-es körzetbe és utáltam ott vezetni, ott tényleg a BKV a legjobb közlekedési eszköz, persze ha nem a járművek állapotát nézzük. Én nem szidom a fővárost de oda születni kell mert tényleg másabb mint vidéken. Téged nem szidlak mert látom hogy neked tetszik, bejön a hely meg el lennél ott, nyilván te arra születtél hogy ott megálld a helyed rendesen. Én a saját személyes véleményem mondtam el. Abba jó hogy ott minden üzlet szinte a nyakadban van meg mindent megtalálsz ott, de sok hátránya is van sajnos, amiket már felsoroltam.

Ha megszokod nem élhetetlen, de a legrosszabb annak lesz aki kisfaluból ahol szinte óránként megy el 2 autó és onnan megy rögtön a fővárosba az ott "meghalna". Én is kisvárosból mentem oda igaz itt is volt forgalom azért, de nem annyira, és amikor odakerültem nekem is nehéz volt az átállás az ottani életre.

Ha neked ott jó meg szeretnél odamenni akkor nyugodtan mehetsz meglehet azt szokni de lehet hogy pár év múlva visszasírod a régi helyed.

2012. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Pestet többnyire azért is dobálják sárral, mert, hogy az a főváros, és az ottaniak folyton szidják a vidékieket...szóval ez kölcsönös...egyébként annak ellenére, miket terjesztenek viszonylag sok munkalehetőség van...(több, mint "vidéken"), és az árak se sokkal magasabbak, mint vidéken...Egyébként szerintem bunkók mindenhol vannak...bár tény, hogy vannak olyan Pestiek, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat, mint mi vidékiek...Bár én nem ott lakom, egy pár rokonom igen, és azok alapján,amit ők szoktak mesélni nem teljesen jogos a főváros sárral dobálása...Tény, hogy nem alaptalan, de bunkó ember mindenhol van, ahogy kosz és szemét is van mindenhol...De azért vannak olyan kerületek, amiket érdemes elkerülni...(mondjuk Miskolcnak is vannak olyan részei, ahova nem érdemes menni...szóval ez a "vidékre" is jellemző)
2012. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Megnyugtatlak, hogy az egész csak fel van fújva és sokszor jómagam is csak ámulok, hogy miket írnak össze-vissza Pestről és mennyire be vannak rezelve a vidékiek ami számomra teljesen érthetetlen.

Elősször is tényleg nem mindegy hol élsz. Ha olcsón szeretnél normálisan helyen lakást akkor Békásmegyert, Soroksárt, Újpest külső részét és Káposztásmegyert ajánlom figyelmedbe.

Másodszor éjszaka és egyedük vannak helyek

2012. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szóval vannak helyek, ahol éjszaka és egyedül inkább ne nagyon járkálj, ilyen hely köztudottan a 8. és a 7. kerületek, az Orczy tér, a Népszínház utca, a Rákóczi út,a Keleti környéke, a Blaha, az Örs se a legjobb illetve a Moszkva (immár Széll Kálmán) teret is érdemes kerülni. Amiket nappal is érdemes nagy ívben kerülni, azok a 8. ker. szűk utcácskái.

Ezem kívül bárhova, bármikor, bárhogy mehetsz, semmi nem fog veled történni.

(Boccs, az előző irományom véletlen küldtem el "félkészen").

2012. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Egy pestit nem hallottam még eddig a vidékieket szapulni, nem tudom ti melyik kisujjatokból szopjátok ezt elő. Aki alaphangon tróger, az szidni fog mindent.

Sok a bunkó, nos mivel jóval több az ember, jóval több bunkóval fogsz találkozni, ez eléggé evidens. De egyáltalán nem akkora csoda, hogy "bele kelljen születni, különben soha nem találod fel magad".

2012. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Ja és pont, hogy a Rákóczi úton, Blahán, Moszkván SEMMI az égegyadta világon nincs, amitől rettegve kéne kerülni azt a helyet. Baromi forgalmas, nem tudom miről beszélsz. Amit valóban kerülni kell, az a Népszínház utca, Orczy tér környéke meg Kőbánya egyes részei éjszaka. Meg nyilván a kihalt szűk utcákat, de ez meg evidens.
2012. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem messze nincs ennyi veszélyes hely, a külső Józsefvárosban a Haller utcától befelé igen, de a Blaha, vagy a Rákóczi út miért lenne? A Józsefváros nagy része sem veszélyes, mert van kamera és annak van valamekkora visszatartó ereje. A külső Ferencvárosban és Kőbánya felé is vannak olyan utcák, amiket jobb elkerülni.


Egyetlen hátránya van, ha itt akarsz élni, ha nem vigyáz magára az ember elég magányos lehet, de a vidéki én is neked, te is beléd, Józsikám, de azért kibeszélünk a hátad mögött stílus legalább ennyire idegesítő.

2012. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha annyira élhetetlen lenne, már nem lenne itt senki. :-)

Persze vannak bunkók, de azért majdnem 2 millió a lakosa, nagyobb az esély arra, hogy idiótával találkozol - de ilyen vidéken is van.

Egyes részek jók, mások veszélyesek, de vidéken is ez van.

2012. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen élhető város, egyáltalán nem koszos, menj el Amszterdamba, na az koszos, amerre nézel csak a fehérséget látod a sok cigicsikktől.. Én Budapesten sose láttam még cigicsikktengert, műanyag poharakat, tányérokat fél méterenként... Veszélyes helyekre meg nem kell menni. Én egy 1800-as fős zsákfaluból jöttem fel 2 éve, és nem haltam meg :D Azért azt nem olyan nehéz megszokni, hogy bármit megkapsz, amit csak akarsz, vagy ha vasárnap este 9kor kell valami a boltból, akkor is tudsz venni, mert nem zár be minden 6kor. Bunkókkal én még nem is igazán találkoztam, talán egyszer a metrón, dehát azok mindenhol vannak. Forgalom meg van, végülis ez a fővárosunk vagy mi. Meg kell szokni.
2012. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!