Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Igaz, vagy csak amolyan...

Igaz, vagy csak amolyan 'urban legend'? (lsd. Lent)

Figyelt kérdés
Engem az érdekelne (nem pestiként), hogy mi igaz abból a sok rémtörténetből, amit a pesti lakótelepekről terjesztenek? Pl. a Havannáról ilyeneket hallottam, hogy a biciklitárolóban szipuznak 12 èves gyerekek, meg hogy az ilyesfajta lakótelepeken a legveszélyesebb tartózkodni, mert bármikor leszúrhatnak kirabolhatnak. Ebből mennyi igaz?

2012. okt. 28. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A 90-es évek közepén még igaz lehetett, de azóta változott a helyzet. Például a Havanna be lett kamerázva, és elég nyugis környék manapság. Tehát az ilyen legendák azokban élnek tovább, akik a környékén se járnak az adott helyeknek.
2012. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
12%
a műveltebb, gazdagabb emberek vidékre költöznek vagy a város elitebb környékeire. az ilyen lakótelepeken csak a szegényebbek laknak, így elképzelhető.
2012. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 12 eves gyerek nem tud szipozni a biciklitaroloban, mert meg ha lett is volna valamikor biciklitarolo azt mar joreg elloptak volna. Amugymeg egyik szomszedunkat ott utottek le fenyes nappal, es leteptek a nyakabol az aranylancot. Mi itt lakunk eleg kozel hozza, es latni, hogy milyen emberek elnek ott.
2012. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a 80-as években Kőbányán nőttem fel a kőbányai lakótelepen. Akkor még igaz volt. Volt hogy a lépcsőházban 20-an is összegyűltek hogy szipuzzanak. De nem 12 évesek voltak,hanem inkább 18-20 éves korosztály. 12 évesen akkor még játszottunk, labdáztunk, és nem unatkoztunk.

Akkor még egy 12 éves még ha csapatba tömörülnek is nem mert volna nem hogy leszúrni, de beszólni másoknak mert úgy megverték volna őket a fal adta volna a másikat. otthon a másik felét a szülőktől kapta volna.

Ma viszont nem árt óvatosnak lenni ha csapatban vannak, mert ilyenkor hihetetlenül bátrak, nagypofájúak..

De hogy ma mi történik a lakótelepeken.. Nos elhinném ha valaki azt mondaná, hogy ma bizony a 12 évesek szipuznak a lépcsőházakban, hogy csapatban kötekednek másokkal. Régóta nem élek lakótelepen, bár szerettem ott élni.

2012. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Akkor szerintetek mára már nem ezek Pest legrosszabb területei?
2012. okt. 28. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

"az ilyen lakótelepeken csak a szegényebbek laknak"


Nem tartom szegénynek magam.

Aki meg tud 7-10 milláért venni egy lakást, az se szegény.

Te meg nem véletlen vagy 37%-os.


Ahogy más is írta, 20 éve voltak ilyen esetek, most már egyik lakótelepre se lehet mondani, hogy rossz környék lenne. Aki ilyet mond az csak a haverjától hallotta, akinek egy ismerőse egyszer volt Pesten.

Két ilyen hely van Pesten, Hős utcai és a az Illatos úti cigány házak.

2012. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó!

Te sem panelban laknál, ha tehetnéd!

Lehet, hogy az ott lakókhoz képest jobban vagy eleresztve, de majd ha néhány nemfizető miatt nálad is kikapcsolják a közműveket, akkor fűthetsz, meg világíthatsz a pénzeddel!!


Addig meg imádkozzál, hogy ne pont az egyik szomszédod gyújtsa magára a lakását elkeseredésében, mint már annyian megtették...

2012. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uram atyám...:S Hát köszi még egyszer.:) Amúgy ez nekem teljesen elképzelhetetlen, mert itt Zalaegerszegen nincsenek nagyobb lakótelepek, meg a közbiztonság sem rossz, szóval tényleg csak arra tudok hagyatkozni, amit másoktól hallok.
2012. nov. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!