Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha tehetnéd, elköltöznél...

Ha tehetnéd, elköltöznél Magyarországról?

Figyelt kérdés
Légyszíves indokoljátok válaszotokat!

2009. aug. 11. 11:32
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert hiányozna az egész ország és ha mindenki elmegy akkor mi marad? (Akik maradnak, azok pontosan azt akarják, hogy mindenki el menjen, szóval én maradok.)
2009. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
61%
Igen elkoltoztem mar tobb mint 10 eve. Csak 1 evre terveztem az utazast de annyira jol ereztem magam hogy vissza sem neztem!
2009. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
62%

Csak a sok fiatal azért megy el, mert itt mindenki szarik a tehetségére.

Külföldön meg egyből lecsapnak a tehetséges fiatalokra.

2009. szept. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Miért pontozzátok le azokat, akik kimentek/ki akarnak menni?

Én mondjuk azzal a hozzászólóval is egyetértek, aki direkt maradni szeretne. És valójában az lenne a normális, ha egy országból nem akarnának kivándorolni a lakosai. De sajnos mindenki tudja, h mire gondolok, miért jobb talán a külföldi élet.

Mindenesetre számomra minden válasz hasznos, köszönöm a véleményeket!

2009. szept. 6. 18:34
 35/45 anonim válasza:
100%

Én most 15 éves vagyok, tehát még a "jövő nemzedéke". Nem akarok elmenni innen. Szeretem a hazámat, szeret azt, hogy magyar beszédet hallok, magyar embereket látok. Engem nem zavarnak a magyarok, a romák sem, szeretem azokat is, akik ittmaradtak/ittmaradnak. Én itt születtem, itt élek, és itt is akarok meghalni


DE


Szeretném, ha nem kéne hiába dolgoznom, ha a sok munkának meg lenne az eredménye, és meg tudnék élni úgy, ahogy én szeretném, olyan körülmények között. Szeretnék sok gyereket, nagy családot, és eltartani őket valamiből, és erre lehet, hogy Magyarországon nem lesz lehetőségem. És akkor el fogok menni külföldre, hogy teljesülhessenek az álmaim. De én úgy gondolom, hogy egy próbát mindenkinek megér. Én elvégzem az egyetemet, megpróbálok élni, meglélni, dolgozni. Aztán ha nagyon nem megy, talán megpróbálom máshol, más országban.

De sajnos nagyon sokan állnak úgy hozzá, hogy elvégzik az egyetemet/szakközépet/szakmát és rögtön nyomás külföldre, anélkül, hogy megpróbáltak volna Magyarországon megélni.

És van a másik variáció, akik azt gondolják, hogy semmi végzettségel/nyelvtudással majd milliókat fognak kint keresni. Ez azért nem így működik. Rengetegen voltak akik kimentek, majd vissza is tértek, mert nem kaptak munkát, vagy csak kihasználták őket. Érdemes azért ezt alaposan átgondolni szerintem, és a munkalehetőséget is, hogy ha rászánjuk magunkat, hogy külfüdre költözzünk/menjünk azért mit is fogunk ott csinálni

2009. szept. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Nagyon értelmes hozzászólás 15 éves korodhoz képest.

Én tulajdonképpen kalandvágyból szeretnék elmenni, világot szeretnék látni.

Szerintem akkor is elmennék, ha mondjuk Magyarország lenne a Kánaán. De sajnos sikerült megtapasztalnom, h hogyan mennek itt a dolgok, ami plusz egy ok a távozásra.

2009. szept. 20. 23:36
 37/45 anonim válasza:
100%
Persze az egészen más világot látni, utazgatni:) Azt én is szeretnék, fogok is, ha megtehetem:) De mégiscsak itt szeretnék élni:)
2009. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
75%

Én elmondhatatlanul szeretem ezt az országot, és főleg a fővárosát, Budapestet.:) A kedvenc városom, egy város sem érhet a nyomába szerintem sehol a világban. Engem nem érdekel, hogy nem keresnék olyan jól, csupán egy dolog miatt szeretnék elmenni az országból, miután elvégeztem a gimnáziumot: és az pedig az, hogy meleg vagyok.

Éppen ezért szeretnék Berlinbe költözni.

2010. aug. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Utolsónak: mehetnél Skandináviába is, ott nagyon toleránsak az emberek! Én Norvégiába költöztem a Vőlegényemhez :)
2012. máj. 13. 21:00
 40/45 anonim ***** válasza:

Én 2 éve élek külföldön. Minden egy lapra feltéve jöttem ki diploma után és megérte. Ma már nagyon jol keresek fokozatosan fejlödtem pedig kezdetben még a nyelvet is csak középszinten beszéltem. Azt tanácsolom hogy huzz el amilyen gyorsan csak lehet amig van külföldön elég munka! (egyre többen tesznek igy és nem csak Magyarországrol hanem más Kelet-Europai országbol..)


Magyarország el van B@Xva ugy ahogy van akinek az kell annak egészségére!

2012. máj. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!