Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha tehetnéd, elköltöznél...

Ha tehetnéd, elköltöznél Magyarországról?

Figyelt kérdés
Légyszíves indokoljátok válaszotokat!

2009. aug. 11. 11:32
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Lehet már nem aktuális a kérdés, ezért még leírom a válaszom.

20-ik éve, hogy Erdélyben élek, bár 1 hétnél tovább még nem voltam Magyarországon, mégis annyira erős a kötődésem oda, hogy kiskorom óta azt tervezem, egyetem után ott keresek munkát és ott fogok élni. Nagyon jó érzés amikor oda utazom, és magyar táblákat látok, magyar hangot hallok. Bár itt is magyar települések vannak a környéken, egy bármilyen hivatalos dokumentumot nem a saját anyanyelvemen irok meg, ez szörnyű érzés. Na eltértem a kérdéstől, nem is erről szól, de a lényeg az, ha ott élnék is szerintem ez a kötődés bennem lenne, úgyhogy én nem költöznék el.



(Nagyon sokszor álmodtam, hogy Erdély újra csatlakozik Magyarországhoz. Szép álom nem? :) )

2012. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:

14 éves vagyok, de semmi pénzért nem költöznék el innen!! Hangsúlyozom, nem azért, mert nem tudok semmit a társadalomról, vagy nem tudom, milyen fosban élünk, és sz*r az egész kormány,a politika. ÉSZREVETTEM!

De nem mennék el innen, mert nekem ez a hazám és nagyon furcsálom is, hogy így gondolkodtok, mert lehet, hogy sz*r az ország, a magyarok a külföldiek szerint senkik, barbárok, DE ÉN BÜSZKE VAGYOK ARRA, HOGY MAGYAR VAGYOK!

2013. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:

"Valamiert mindenki oda szuletett ahol a helye van es talan nem veletlenul."


Platón ezzel lehet vitatkozna. Biztos hallottál már a Barlanghasonlatról...

2022. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:

"Auto, viz a hazban, wc, hutoszekreny, tv, dvd, szamitogep, telefon, etelol minden boltban roskadoznak a polcok."


Ja, tele van a Coop löncshússal meg gumi trappista sajttal... A másik meg, hogy még ha így is van, és tele van minden polc jobbnál jobb árukkal, az egy dolog. De ahhoz pénz is kell, hogy meg tudd venni...

2022. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:

"Csak nehogy pofára ess"



Aki nem vállal kockázatot és marad örökké a poshadt pocsolyában, az tényleg nem tud pofára esni. De ahogy jóapám is mondta, mielőtt rákotorták a földet:


"Jobb égni a tűzben, mint ázni a húgyban..."

2022. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!