Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Be szeretném járni M. o. -t,...

Be szeretném járni M. o. -t, hogy megiamerjem, minden részét, minden látvámyosságát, természeti kincseit, városait. Nem vagyok nem túrázó, se biciklis. A családommal hétvégente, nyáron talán többször szeretnêm bejárni következetesen. Mi alapján?

Figyelt kérdés
Bp. mellett élünk, Bp.-et sem ismerem teljesen, azt hogy lehetne ilyen szisztéma alapjánbejárni? Onnan merre kéne először elindulni? Tudtok ilyen könyvet/oldalt/stb...? Hogy ne össze-vissza cikázzunk az országban, nincs valami útvonalterv vagy ilyesmi, ahol le van írva mit érdemes a környékén megnézni, a múzeumoktól az erdőkig és hogy milyen területet kilyen évszakban/időjárásban érdemes megnézni?
2013. febr. 17. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így elég meredek. Érdemes lenne ugye megyénként utána nézned, hogy hol mi van és hova érdemes menni. Először is javaslom kezdd a fővárossal, neten megnézed hogy ki it tud ajánlani és azokat kigyűjtöd majd a családdal közösen eldöntitek hogy szerintetek mit kellene megnézni, és mi az ami kevésbé fontos. Aztán ha ez megvan akkor válassz egy megyét, pl.: Komárom-Esztergom és akkor ott megnézed hogy hol mivan. pl.: ott van Esztergom ugye a Bazilika, a vár, a Duna part, meg sok más érdekesség van ott amit érdemes megnézni, a hegyre felmenni, ha beírod a googleba akkor azért kifog dobni egy jó pár találatot.

Meg persze az út közbe is érdemes félreállni autóval egyes helyeken megnézni a tájakat, stb...

Akkor ugye Tatabánya, ott a Turul ugye ami szintén érdekes egy látvány, szerintem. Komáromban is vannak dolgok. Bár én ezeket a túrákat inkább nyáron csinálnám, akkor több szabadtéri programot lehet megcsípni amik azért nem olyan rosszak. Szerintem késő tavasztól kora őszik olyan április - októberig sok mindent lehet találni meg akkor a tájak is szebbek többnyire.

Esetleg még Szegedre is érdemes lemenni hogy csak tippet adjak. Akkor ugye a Hortobágy is egy nagyon szép hely. Esetleg Mohács, ott is van mit nézni. Eger egri vár.

Visegrádi vár, ott szoktak lenni ilyen várjátékok is nyáron pontosan nem tudom hogy mikor de oda azért érdemes elmenni én szerintem.

Azért vannak ám jó dolgok interneten csak találsz egy oldalt ahol órákig fogsz ülni és csak nézni hogy mik vannak, aztán meg nem fogod győzni a naptáradba irkálni hogy mikor hova menjetek.

2013. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen, a felét ennek ismerem, bagy egyszer már láttam, de nincs olyan oldal kkonkrétan amilyet mondtál? Ahol mondjuk fel van építve egy terv..

Am 14 eves lany vagyok(:

2013. febr. 17. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!