Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szállt már meg valaki egyedül...

Szállt már meg valaki egyedül kollégiumban/szállón? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy szeretnék egy napra elmenni Egerbe és a Bükkbe túrázni, ezért kikerestem a lehető legolcsóbb szállásokat, mert nekem csak annyira kell, hogy előző este odamenjek, aludjak és kora reggel indulok is túrázni egészen estig, amikor szintén csak aludni tévednék be a helyre. Legolcsóbban a kollégiumi szállásokkal jönnék ki és ezek árban is elfogadhatóak lennének számomra, viszont én még sosem szálltam meg ilyen helyen. Láttam, hogy 6-8 fős szobák vannak, ez azt jelenti, hogy idegenekkel kellene egy szobában aludnom? Hogyan zajlik ez? Én hajnal 5 körül már kelnék és el kellene kezdenem pakolászni meg ilyenek, az nem zavarja a többieket?

Ha esetleg valaki volt már ilyen szálláson egyedül, az kérem írja le a tapasztalatait. Nagyon szeretnék elmenni, de ez az egyetlen dolog, amitől kicsit tartok. :)



2013. máj. 29. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen magán embernek adnak ki szállást akkor nem rakják be idegen ember mellé.

Én szálltam már meg egyszer kollégiumba, meg dolgoztam is már kollégiumba és nagyjából tudom hogyan mennek ezek.

Ha több ágyas szoba van akkor megbeszéled a gondokkal vagy azzal aki ezeket intézi, megmondod neki hogy egyedül mennél, akkor nyilván egy szobába fog betenni.

Amit én tapasztaltam hogy ha év közbe megy egy diák oda lakni akkor is először olyan szobába teszik be ahol egyedül lehet, mert nyilván úgy jobban menne az hogy beszokjon oda. Nem nagyon értek ehhez, én mint volt portás, nekem annyi közöm volt ehhez hogy megnézzem a papírt és oda adjam a kulcsot plusz szóljak a nevelőnek aki átveszi a dolgot. Ha más vendég jön 1-2 napra akkor ott megint más dolog van, ott is kitöltettem vele egy papírt, előtte szóltak persze hogy várható egy vendég és hogy hova tegyem be, kitöltettem a papírt, oda adtam a kulcsot, odavezettem a szobájához, megmutattam mit hol talál és ennyi.

Idegenek mellé nem fognak berakni. Ne aggódj ezen!

Én voltam már vendég is, egyedül amikor mentem és mondták hogy csak akkor raknak be más mellé ha ismerjük egymást és direkt így kérjük. De hívd fel a kollégiumot, mert amennyire tudom Egere is előtte be kell szólni, és akkor nyugodtan kérdezz rá mindenre, szerintem fogják tudni.

2013. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
en tobbszor szalltam meg ilyen szallason, mindig egyedul voltam. hetvegen es nyaron altalaban uresek a szobak ezert kicsi az eselye, hogy tobb idegennel kene megosztanod a szobat. mondjuk olyan volt, hogy egy buszvezetovel akartak egy szobaba rakni, de akkor inkabb elmentem egy igazi hotelbe. a szobak eleg ocsmanyak, de azt a 800-1200 forintot megertek. altalaban meg ki kellett fizetnem a varosi uszodaba 1000-1500 forintot mindig, mert a kozos zuhanyzo annyira gaz volt, hogy nem volt kedvem ott tisztalkodni.
2013. máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor szálltam meg egyedül itthon is, meg külföldön is.

Sosem volt semmi gond, a szobatársak mindig jófejek voltak - barátságok születtek így.

Nem kell tartani tőle.

2013. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és az ilyen szálláson természetes, hogy van, aki későn érkezik, van, aki korán megy. Biztos nem örül neki senki, de nem zavarhatja őket. Majd csöndes leszel, amennyire csak lehet. Ez természetes ezeken a szállásokon.


Lesz más is, aki jön-megy pont, amíg te ott vagy.

2013. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom az adott kollégiumban hogy működik, de én is szálltam meg sokszor ilyen helyen. Egyszer ketten voltunk egy olyan kollégiumban ahol két két személyes szoba tartozik egy lakórészhez. Akkor a lakórészünkön osztoznunk kellett két másik alakkal. Nem volt belőle gond.

Külföldön sokszor voltam úgy, hogy idegenekkel laktam együtt. Egyszer nagyon kifogtam 10 személyes szobában volt csak hely és dugig volt. Volt aki hajnali 3-kor vánszorgott vissza. Persze nem tetszett, de egy ilyen helyen erre fel vannak készülve az emberek, nem hőbörögnek.

Egyébként csak jó tapasztalataim voltak. Akárhova mentem mindenhol fiatalok voltak javarészt, olyan élettörténeteket hallottam már így, hogy csak pislogtam. :) Én nagyon szeretem, ha egyedül megyek valahova mindig ilyen szállásokat keresek.

2013. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!